Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Eren Coşkuner'in yeni Caz Flüt Albümü Yayınlanıyor. - 13.05.2018Flütist Eren Coşkuner güzel ve özel tasarlanmış içerikleri ile yepyeni bir albümle karşımızda. Kayıtları Los Angeles Amerika'da birbirinden değerli Amerikalı caz müzisyenleri ile gerçekleştirilen; prodüktörlüğünü, tüm beste ve düzenlemelerini Eren Coşkuner'in yaptığı yeni albümü "Respective"i yakın bir gelecekten müzik marketlerin raflarında yerini alacak.. Esen Müzik etiketiyle yayınlanacak olan yeni albüm Apple itunes'ta ön siparişte olmakta olup, 18 Mayıs'ta tüm dijital platformlarda ve Müzik marketlerde olacak.Albüm bilgileri:

Eren Co
şkuner "Respective"

Eren Co
şkuner (Flute,Alto Flute,Bass Flute,Fx)
Dennis Hamm (Piano,E.Piano,Keyboard,Synthesizer)
Mike Miller (Guitar)
Dan Lutz (Bass)
Chaun Dupre Horton (Drums)

Special Guest;
Katisse Buckingham (Saxophone)


Eren Co
şkuner

Müzik e
ğitimine 1992 yılında İstanbul üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü Flüt Sanat dalında Halit Turgay ile başlayarak eğitimine mezun olduktan sonra Köln Müzik Akademisi’nde Dünyaca ünlü flütist ve eğitmen Prof.Robert Winn ile devam eden sanatçı, Akademiden “Künstleriche Enstrumantalaussbildung” Diploması ile bir çok tavsiye ve referans ödülleri ile mezun olmuştur. TEV üstün başarı ödülü,Trakya Üniversitesi Oda Müziği yarışması ödülü ve 2.Ulusal Cahit Koparal Flüt yarışması 2.cilik ödülü bunlardan bazılarıdır. Klasik kariyerinde dünyaca ünlü bir çok flütistle çalışma şansını yakalamış, Aurele Nicolet,Jenavive Amar,William Bennet,Michael Faust,Emmanuel Pahud gibi dunyaca ünlü flütistlerle Masterclass ve Workshop çalışmaları gerçekleştirmiştir. İ.Ü.Devlet konservatuvarı öğrenci orkestrası,İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası,Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası,Şişli Senfoni Orkestrası,Köln gençlik opera gibi sayılabilecek orkestralarla İstanbul Müzik festivali,Bonn Beethovenn Festivali, gibi dünyanın önde gelen festivallerinde solo flüt ve solistlik çalışmaları ile yer almış, 2006 yılında Almanyadaki eğitimini tamamlayarak yurda dönmüş ve 2010 yılında Yüksek Lisans Eğitimini İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Flütün Entonasyon Problemine Yönelik Teknik Çalışmalar”adlı tez konusu ile tamamlamıştır.

Eren Co
şkuner’in, klasik eğitimi süresince çok küçük yaşlardan beri ilgi duyduğu Etnik,Rock,Fusion,Latin gibi stiller, daima yenilikçi ve müziğine devamlı bir şekilde yeniyi katma düşüncesi ile kuramsal yaklaşımları, daha özgürlükçü bir kavram ile birleştirme arzusunda oluşu sebebi ile kendisini Caz stiller ile daha çok tanıştırarak benimsemesine etken oldu. Tutku duyduğu Caz müziğine Almanyada klasik kariyerini sürdürürken bir yandan doğaçlama, Caz müziği teorisi,Doğaçlama ve Armoni gibi dersleri alıp, bir çok bestesi ile de etkinliklere katıldı.Ayrıca bir çok Workshop, Jam Session ve aktif sahne performanslarıylada kendisini geliştirme imkanı buldu.Türkiyeye döndükten sonra bu alandaki çalışmalarını dahada arttırarak kendi proje grubu ile kazandığı İstanbul Caz Festivali Genç Caz seçmeleri ile birlikte çeşitli caz klüplerinde kurduğu proje grup ve gruplarla performanslarına devam etti.

Yenilikçi bir çizgi ile Flütün caz müzi
ği ile daha çok tanışması, flüte ve müziğe modern tekniklerle yeni ifade ve müzikler katabilmek arzusu ile yola çıktığı farklı bir misyon edindirebilmesi ebilmesi açısından kendi muziklerinden oluşan çalışmaları ışığında 2013 yılında Gri Plak etiketiyle yayınlanan ve çoğu kendi bestelerinden oluşan Türk Caz tarihinde ilk caz flüt albümü olarak sayılabilecek albümü “The Long Way” i’, Türkiyenin önde gelen Caz müzisyenleri ile piyano ve tuşlularda Ercüment Orkut, Bas gitarda Eylem Pelit ve Davulda Ediz Hafızoğlu ile kaydederek Türk caz tarihinde önemli bir adım attı. Albümü “The Long Way” Amerikada WDRT radyolarının programlarında Listelere girerek elde ettiği başarı ile büyük önem elde etti.Projesi ile 18. Uluslararası Ankara Caz Festivali, Bulgaristan, Perelik Eco Jazz Festivali, Kosova, Turkisch Jazz Festivali, Bakü, Azerbaycan Bakü caz festivali gibi sayılabilecek önemli festivallerde Türkiyeyi temdil etti.

                                    

Aktif sahne müzisyenliğinin yanı sıra aynı zamanda eğitmenlik yönü ile de ön plana çıkan sanatçı, Uzun yıllarca aldığı Piyano ve Teori egitimi ile de ilgili olarak aktif performanslarının ve seminerlerinin yanısıra, Akademik ve Teorik çalışmalar ışında 2015-2016 Eğitim dönemide Caz müziğinin dahada geniş kitlelere ulaşması amacı ile başlattığı ve ilk kez Bir Devlet üniversitesinin müzik bölümünün ders programında yer alan “Caz Muziginde Doğaçlamanın Temel İlkeleri” konulu dersi KOÜ, GSF Fakültesi muzik bölümünde başlattı. Bir çok öğrenciye çeşitli kurumlarda Flüt ve Piyano dalında, Teori ve pratik anlamda Klasik ve Caz eğitimi vermekte, ayrıca Doğaçlama ve Performans üzerinede bir çok öğrenci yetiştirmektedir. İlk albümü “The Long Way” ile de Albüm projesi kapsamında Türkiyenin önde gelen bir çok caz müzisyeni ile önemli festival ve Caz klüplerinde çalarak konserlerine yurt içi ve yurt dışı olmak üzere devam etmekte, bir yandanda ikinci albüm çalışmalarınıda sürdürmektedir.

http://www.erencoskuner.com/

          

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021