Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 20 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Müzik Akademisi Çalıştayı geniş bir katılımla gerçekleşti. - 27.11.2017Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın öncülüğünde Trabzon Büyükşehir Belediyesi bünyesinde, sanatçı yetiştiren ülkemizdeki tüm konservatuarların alt yapısı oluşturacak öğrenci kaynağı için kurulması planlanan Trabzon Büyükşehir Belediyesi Müzik Akademisi’nin kuruluş çalıştayı, bugün (27. Kasım 2017) Trabzon Büyükşehir Belediyesi Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Trabzon Büyük
şehir Belediyesi Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gülmürküçoğlu, Trabzon Ortahisar Kaymakamı ve Trabzon valiliğinin kültür ve sanat işlerinden sorumlu vali yardımcısı Numan Hatipoğlu, Trabzon İl Kültür Müdürü Ali Ayazoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Zekeriya Ertürk, KTÜ Devlet Konservatuarı eski müdürü ve Devlet Konservatuarı Güçlendirme Derneği Başkanı Prof. Dr. Osman Bektaş, Trabzon Sanatevi Başkanı Adnan Taç ve Mavi Nota e-Müzik Gazetesi Editörü Müfit Semih Baylan’ın hazır bulunduğu toplantıya Trabzon genelinden davetli çok sayıda müzik öğretmeni, KTÜ Devlet Konservatuarı öğretim üyeleri ve KTÜ FEF Müzik Öğretmenliği bölümü öğretim üyeleri  katıldı.

Saygı duru
şu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan çalıştayda protokolden söz alan zevat Trabzon’un tarihdeki ve günümüzdeki kültürel önemini vurgularken, Trabzon Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulacak olan Müzik Akademisi’nin aslında geç kalınmış bir adım olduğunu, valilik, Ortahisar kaymakamlığı ve büyükşehir belediyesi olarak gereken tüm katkının verileceğini belirtiler. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu konuşmasında kurulacak olan müzik akademisinin faaliyet göstereceği yer konusunda da net bilgiler verdi.

Protokol konu
şmalarından sonra geçilen KTÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Doç. Dr. Abdullah Akat’ın yönettiği çalıştayda söz alan konuşmacılar konuyla ilgili çok farklı kulvarlarda açıklamalarda bulundular. Yer yer soru cevap şeklinde devam eden çalıştayda cevapsız soru kalmamasına özen gösterildi.

Çalı
ştayın öğleden sonraki oturumunda söz alan editörümüz Müfit Semih Baylan, kurulacak olan Trabzon Büyükşehir Belediyesi Müzik Akademisi için kuruluş aşamasında ciddi anlamda bir rol model olabilecek olan Prof. Filiz Ali’nin kurucusu olduğu Ayvalık Uluslar arası Müziek Akademisi (AİMA) hakkında bilgiler vererek, çalıştay süresince katılımcılar tarafından dile getirilen ekonomik durum ve yer hususunda Ayvalık Müzik Akademisi’nin izledi yolun takip edilebileceğini, Trabzon’un bu yolu izlerken gereksinim duyacağı potansiyeli barındırdığını örnekler vererek anlattı.

KTÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Doç. Dr. Abdullah Akat’ın finalde yaptı
ğı değerlendirmenin ardından çalıştay tamamlandı. Sabah saat 10.00’da başlayıp verilen aralarla birlikte öğleden sonra saat: 15.30’da sona eren çalıştayın sonuç raporu açıklandığında gazetemizden yayınlayacağız.

Foto
ğraf: Çalıştay başkanı KTÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Doç Dr. Abdullah Akat

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020