Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 22 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Salut Salon, önce İstanbul'da, sonra ilk kez Ankara’da sahne alacak. - 22.10.2017Salut Salon 28 Ekim'de İstanbul'da Aya İrini'de, 3 – 4 Kasım’da ilk kez Ankara’da Beşevler Meb Şura Salonu'nda sahne alacak. Müzik dünyasının en sevilen gruplarından birisi olan Salut Salon, klasik müziği bambaşka bir forma büründürüp izleyicilerinin karşısına çıkıyor. Grup, Türkiye turnesi öncesinde çok heyecanlı olduklarını söyledi. 

 

Klasik müzik performansında alışılagelmişin dışında bir sahne şovuna imza atan Salut Salon, Türkiye’ye geliyor. Almanya’da kurulan ve tamamı kadın müzisyenlerden oluşan grup, 2002 yılında keman sanatçısı Angelika Bachmann ve Iris Siegfried tarafından kuruldu. Bugüne kadar 50'den fazla ülkede konser veren, 10 milyon adet satışa ulaşan albümleriyle sayısız ödül kazandı.

 

İstanbul ve Ankara performansından önce konuşan grup, sahnede verdikleri performansı “eğlencenin çok ötesinde” tanımlıyorlar. Pek çok insanın müziklerini sevdiğini görmenin kendileri için çok memnun edici olduğunu belirten grup üyelerinin açıklamalarının satırbaşları şöyle:

 

“Salut Salon’un kuruluş amacı; klasik ve film müziği repertuarıyla, şarkı, dans, mim ve komediyi harmanlayarak muhteşem bir gösteri sunmaktır.

 

Türkiye'deki konserimizi dört gözle bekliyoruz. Dünyayı dolaşmak çok keyifli. Daha önce Avrupa, Amerika, Asya ve Güney Amerika'da turlarımız oldu ve şimdi ilk defa Türkiye'ye geliyoruz. Bizim için her ülke birbirinden farklı bir deneyim. Dolayısıyla çok heyecanlıyı

 

‘TÜRKLERİ GÜLDÜRECEĞİZ’

 

Sahnede ‘A Carnival of Animals and Other Fantasies’ isimli eseri oynayacağız. Fransız besteci Saint-Saens'in orijinal eserine aşina olanları büyük bir sürpriz bekliyor. Şovlarımızda gittiğimiz ülkenin yerel dilinden eklemeyi seviyoruz, dolayısıyla Türk dinleyicilerimiz sıklıkla gülüyor olacak. Oyunlar genellikle bestelenmiş ve koreograflanmış şekilde oluyor ancak tabii ki öngörülemeyen son anda sahnede eklediğimiz şeyler de olabiliyor.

 

Birbirimizi çok uzun zamandan beri tanıyoruz. Bu işleri kolaylaştırıyor, birbirimize karşı çok rahatız. Programımızın içeriği konusunda uzun uzun konuştuğumuz oluyor. Herkes hem fikir olmadan provayı bitirmiyoruz.

 

‘DÜNYANIN BU DURUMDA TEK İHTİYACIMIZ SEVGİ’

 

Gösterilerden önce bizi etkileyen bir tema buluyoruz. Sonrasında, o tema karşısında ortaya çıkan her fikrin etrafında çalışmaya başlıyoruz. Parçaları yeniden düzenliyoruz ve genellikle prömiyere kadar üzerinde çalışırız. Bazen gösteri öncesinde kısa değişiklikler ve sürekliliği olan çalışmalar yapıyoruz.

 

Son projemiz sevgi üzerine. Aşk, herkesi etkileyen en temel konu. Sevginin dünyayı değiştirebileceğine yürekten inanıyoruz. Özellikle bugünkü dünyanın durumunda, bu kadar insan açken ve mülteciyken ihtiyacımız olan tek şey sevgi. Ancak şu an devam eden dünya turnemize konsantre olduk. Turne bitiminde yeni albüm ve gösteri üzerinde hızla çalışmaya başlayacağız.”

 

AA

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020