Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1765
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 18 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Güzel sanatlarda artık yetenek aranmayacak - 12.05.2017Milli Eğitim Bakanlığı Güzel Sanatlar Eğitimi yönetmeliğini yürürlükten kaldırdı. Artık Güzel Sanatlar Fakültelerine alınan öğretmenler, yetenek sınavına tabi tutulmayacak; alan ayırt etmeksizin tüm öğretmenler de, güzel sanatlar fakültelerinde idareci olabilecek.

Güzel Sanatlar Fakültelerine alınan öğretmenler geçmişte yetenek sınavına tabi tutuluyor ve sınav sonucuna göre atanıyordu. Yönetmeliğin kaldırılmasıyla yetenek sınavında başarılı olma kriteri de ortadan kalktı.

Eğitim İş Genel Başkanı Mehmet Balık, yaptığı açıklamada, “Amaç sanatı yok sayıp yandaş yöneticiler ve kendilerine biat eden öğretmenler atamak” dedi. Balık şunları söyledi:

”Güzel Sanatlar Fakültelerine giren öğretmenler geçmişte resim, piyano gibi alanında bir bölümün yetenek sınavından geçerek atanıyordu ve bu olmazsa olmaz kural idi. Bu şekilde her kesimden, siyasi görüş vs ayırt etmeksizin yetenekli öğretmenler güzel sanatlarda özgün bir şekilde öğretmenlik yapabiliyordu. Ancak yönetmeliğin kaldırılması ile ‘yetenek' kriteri kalkarak, biat eden öğretmen ataması yapılacak. Amaç, sanatı yok sayıp yandaş yöneticiler ve yandaş ve kendilerine biat eden öğretmenler atamak. Sanatı iyice yozlaştırmak için yapıyorlar. Eskiden güzel sanatlar fakültelerinde, Edebiyat, Müzik, Spor gibi sanata dair branşlarda öğretmenler idareci olabiliyordu, ancak bu yönetmeliğin kalkması ile her alandan öğretmen, güzel sanatlara yönetici olabilecek”

Sözcü

     

GSE Yönetmeliğini kaldıran yönetmelik
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020