Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1789
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 30 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Kültür ve Turizm Bakanlığı toplantısında yapılan ilginç açıklama! - 10.05.2017Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı ya da teşkilat kuruluşu olan sanat kurumlarının, 2005 yılından bu yana yeniden düzenlemesi, bakanlığa bağlı sanat kurumlarının özerk yapılarının  gözden geçirilmesi ve bu yolda yeni bir yapılanmaya gidilmesi hususunda süre gelen çalışmalar ve sonrasında kısa adı TÜSAK olan Türkiye Sanat Kurumu ve Sanatın Desteklenmesi yasası çalışmaları gündemi uzun süre meşgul etmiş, bu nedenle kurum çalışanları ile bakanlık yetkilileri karşı karşı kalmışlardı.

Sanat kurumlarından sorumlu müsteşar yardımcısı Nihat Gül tarafından, sanat kurumları sanatçılarının ve diğer çalışanlarının katıldığı toplantılar düzenlendi. Seminer çalışmaları yapıldı ve birden bire TÜSAK gündemden düşüverdi.

Mart 2017 ayında yapılan III. Milli Kültür Şurası'nda sanat kurumları içinde önemli bir yeri olan Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nün idari anlamda beş yıl içinde özelleştirilmesi kararı verilirker, Devlet Opera ve Balesi gibi kurumlarında bu idari özelleştirmeden nasibini alacağı da ortaya çıktı.

Tüm bu olan bitenden sonra posta kutumuza kulislerden düşen önemli bir duyumu siz değerli okurlarımızla paylaşalım istedik:

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Gül, birkaç gün önce bakanlıkta bazı bakanlık bürokratlarının katılımı ile yaptığı bir toplantıda "sanat kurumlarının, özellikle Devlet Tiyatrosu ve Devlet Opera Balesi ile orkestraların kapatılmasının hiç bir zaman bakanlık gündeminde olmadığı, bu kurumların kapatılacağı yolundaki açıklamaların, verimsiz çalıştıkları için bakanlık tarafından görevden alınan kimi kurum üst düzey yetkililerinin çıkardığı asılsız söylentilerdir" dediği kaydediliyor.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021