Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 27 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Kültür ve Turizm Bakanlığı toplantısında yapılan ilginç açıklama! - 10.05.2017Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı ya da teşkilat kuruluşu olan sanat kurumlarının, 2005 yılından bu yana yeniden düzenlemesi, bakanlığa bağlı sanat kurumlarının özerk yapılarının  gözden geçirilmesi ve bu yolda yeni bir yapılanmaya gidilmesi hususunda süre gelen çalışmalar ve sonrasında kısa adı TÜSAK olan Türkiye Sanat Kurumu ve Sanatın Desteklenmesi yasası çalışmaları gündemi uzun süre meşgul etmiş, bu nedenle kurum çalışanları ile bakanlık yetkilileri karşı karşı kalmışlardı.

Sanat kurumlarından sorumlu müsteşar yardımcısı Nihat Gül tarafından, sanat kurumları sanatçılarının ve diğer çalışanlarının katıldığı toplantılar düzenlendi. Seminer çalışmaları yapıldı ve birden bire TÜSAK gündemden düşüverdi.

Mart 2017 ayında yapılan III. Milli Kültür Şurası'nda sanat kurumları içinde önemli bir yeri olan Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nün idari anlamda beş yıl içinde özelleştirilmesi kararı verilirker, Devlet Opera ve Balesi gibi kurumlarında bu idari özelleştirmeden nasibini alacağı da ortaya çıktı.

Tüm bu olan bitenden sonra posta kutumuza kulislerden düşen önemli bir duyumu siz değerli okurlarımızla paylaşalım istedik:

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Gül, birkaç gün önce bakanlıkta bazı bakanlık bürokratlarının katılımı ile yaptığı bir toplantıda "sanat kurumlarının, özellikle Devlet Tiyatrosu ve Devlet Opera Balesi ile orkestraların kapatılmasının hiç bir zaman bakanlık gündeminde olmadığı, bu kurumların kapatılacağı yolundaki açıklamaların, verimsiz çalıştıkları için bakanlık tarafından görevden alınan kimi kurum üst düzey yetkililerinin çıkardığı asılsız söylentilerdir" dediği kaydediliyor.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020