Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1788
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 33 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Ankara Müzik Festivaline Hazırlanıyor. - 29.03.201733 yıllık geçmişiyle Başkentin en uzun soluklu ve geleneksel etkinliği olan ve Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından Ankaralılık adına azimle ve özveriyle düzenlenen Uluslararası Ankara Müzik Festivali 4-30 Nisan 2017 tarihleri arasında 34. kez müzikseverleri bir araya getirecek.

Dünyada ve ülkemizde yaşanan siyasi ve ekonomik zorluklara rağmen, sanatın var olması gerekliliğine olan inanç ile bu sene de Ankaralı sanatseverleri klasik müzik, Rock’n Roll, Flamenko ve caz alanlarının seçkin örnekleri ile buluşturacak bir program hazırlandı. Baharın müjdeleyici niteliğindeki Festivalde, 8 ülkeden 250’ye yakın yerli ve yabancı sanatçı Ankara’da ağırlanacak.

Her biri kendi alanlarında yetkin ve dünyaca tanınmış yerli ve yabancı sanatçılardan oluşan festival programı bu yıl tüm kısıtlı olanaklara rağmen 11 etkinlikle Ankaralı sanatseverlerle buluşacak Festival bu yıl 3 farklı mekânda gerçekleşecek.

Her yıl olduğu gibi açılış ve kapanış konserlerinin bir senfonik orkestra konseri ile yapılması, Türk bestecilerinin eserlerine yer verilmesi, Türk ve yabancı sanatçıların birliktelikleri ile genç sanatçıların desteklenmesi geleneklerinin sürdürüleceği festivalde, pek çok sanatçı ve topluluk ilk kez ülkemize ve başkente gelecek.

Açılış konserinde şef Rengim Gökmen yönetiminde ki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Kültür Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu ile solistler mezzosoprano Asude Karayavuz, bariton Caner Akgün ve bandoneon Tolga Salman Ankara’nın sanatsal ağırlığının bir yansıması.

Vakfımızın uzun yıllardır desteklediği Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası’nın, Devlet sanatçısı şef Gürer Aykal yönetiminde, uluslararası kariyerlerini başarıyla sürdüren kemanda Hande Küden ve çelloda Nil Kocamangil kapanış konserimizin sanatçıları…

Flamenko’nun bol ödüllü dansçısı Rafael Amargo, orkestrası ve dansçılarıyla beraber, Kiev Solistleri dünyaca ünlü virtüöz keman sanatçısı Valeriy Sokolov ile, caz dünyasının Grammy ödüllü birçok enstrümanı başarıyla çalan trompetçisi Nicolas Payment ve enerji dolu performansları ile Big All & The Jokers Rock’n Roll orkestrası ilk kez festivalde konser verecekler.

40. Sanat yılı özel bir konseri ile ülkemizin klasik gitarda ilk akla gelen sanatçılardan olan usta yorumcu ve eğitimci Ahmet Kanneci, dünyanın en saygın klasik müzik ödüllerinden biri olan   “Diapason  d'Or” ödülü sahibi Belçikalı genç yıldız piyanist Julien Libeer, Festivale özel programı ile Ankara’nın seçkin  sanatçılarından oluşan Begoa  Ensemble, Çek  yıldızlar, kemanda Jan Mracek  ve piyanoda  Lukas Klansky oda  müziği konserleri sanatçılarımızdan..

Asaf Erdemli’nin hurda parçalardan oluşturduğu “Enstrumantal” Heykel Sergisi, Festival sanatçıları ile atölye çalışmaları, festival zamanına özel sanat ürünleri ve indirimleri ile 34.Uluslararası Ankara Müzik Festivali detaylı bilgisi için…. Ankara Festival adresinde.

Uluslararası Ankara Müzik Festivali yaşamın hızlı temposu içinde  arkadaşlar ve dostlar için buluşma noktası oluyor. Ayrıca festival için el ele veren başkentin müzikal kurumları da “Ankaralılık” ruhunu Festivale taşıyor. Festivali bugünlere taşıyan tüm destekçiler ile izleyicilere bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ankara Baharı Müzikle daha güzel…

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021