Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 30 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

24. Mavi Nota Müzik Ödülleri (2016) Şartnamesi Açıklandı. - 03.12.20162016 yılı için  açıklanan şartnamenin ilgili maddeleri gereği, 2016 yılı için Mavi Nota Müzik Ödülü, ülkemizin klasik müzik albümleri arasından seçilecek olan  "Yılın Albümü"ne verilecektir.

 

2017 yılı içinde 24. kez düzenlenecek olan Mavi Nota Müzik Ödülleri'nin 2016 yılı ödül şartnamesi şu şekilde:

 

 

Mavi Nota Müzik Ödülleri 2016 Şartnamesi 

 

 

ÖDÜLÜN AMACI

 

1- Mavi Nota Müzik Ödülleri, Kültür ve Sanat alanının önemli bir dalı olan müziğin ülkemizdeki konumunu ve gidişini nesnel bir biçimde ortaya koymak ve bu konudaki gerçekleri belgelemek, müziğe emeği geçen kişilerin, sanatçıların emeğini öne çıkarmak ve değerlendirmek amacıyla yılda bir kez Mavi Nota e-Müzik Gazetesi tarafından düzenlenir.

 

GENEL HÜKÜMLER

 

2- Mavi Nota Müzik Ödülleri e-Gazete editörünce, e-Gazete içinde oluşturulan ve isimleri açıklanan  Seçiciler Kurulu tarafından belirlenen adaylar arasından, e-Gazete'de açılan oylama sayfasında, okuyucular tarafından yapılacak oylama sonucunda en fazla oyu alan aday ya da adaylara verilir.

 

3- Aday sayısı on albümden fazla olamaz.

 

 

ADAY OLABİLME KOŞULLARI

 

4-  2016 yılı Mavi Nota Müzik Ödülleri "Yılın Albümü" seçmelerine aday olabilmek için: 

 

      a) Adayın 2016 yılı içinde  Klasik Türk Müziği metodları ve geleneği içinde hazırlanmış en az bir adet albümü profesyonel kriterler çerçevesinde yayımlamış olması gerekir.

 

      b) Adayın 2016 yılı içinde  Klasik Batı Müziği metodları ve geleneği içinde hazırlanmış en az bir adet albümü profesyonel kriterler çerçevesinde yayımlamış olması gerekir.

 

      c) Adayların 2016 yılı içinde Çağdaş Türk Sanat Müziği adıyla bilinen  ve batı müziği formlarında yazılmış Türk bestecilerinin eserlerinden oluşan, profesyonel kriterler çerçevesinde yayımlanmış albümleri de seçmelere kabul edilir.

 

      d) Albüm olarak tanımlanan plak ya CD'de klasik normlarda hazırlanmış ve seslendirilmiş, bu maddenin a,b, ve c şıklarında belirtilen müzik türlerinin sadece birinden ya da karma olarak hepsinden eserler bulunabilir.

 

     e) Albüm olarak tanımlanan plak ya da CD'de şarkı formu üzerinden değerlendirme yapılırken en az dört sözlü eserin bulunması seçmeye kabul edilmesi için zorunludur. Single diye tanımlanan albümler seçmeye dahil edilmez.

 

     f) Daha önce yayınlanmış eserlerden derlenmiş albümler seçmeye dahil edilmez.

 

     g) Seçmeye kabul edilecek albüm, albüm standartlarına göre hazırlanmış olmalıdır.

 

 

ADAY BELİRLEME KOŞULLARI

 

5- Mavi Nota Müzik Ödülleri, 2016 yılı için  "Yılın Albümü"  dalında 2016 yılında profesyonel olarak yayımlanmış 4. maddede kriteri belirtilmiş albümler arasından yapılan seçme ve oylamayla belirlenecektir. 

 

Seçici kurul  dilerse sadece "Klasik Türk Müziği", "Klasik Batı Müziği" ve "Çağdaş Türk Müziği" formlarından birinde  adaylar  açıklayabilir.

 

 

ÖZEL KOŞULLAR

 

6- Seçiciler kurulu, 

 

     a) 2016 yılı için ödüle değer çalışma bulamadığı takdirde, daha önceki yıllarda yayımlanmış ve hiç ödül almamış bir albümü şartname kriterleri çerçevesinde değerlendirip "Tüm Zamanların En İyi Albümü" adı altında tek aday gösterip açıklayabilir.

 

     b) Gerçekleştirdiği çalışmalar sırasında şartname hükümleri çerçevesinde  bir ya da azami üç albümü "Dikkat Çeken Albüm" şeklinde açıklayabilir.

 

 

OY KULLANMA BİÇİMİ

 

7- İnternet üzerinden yapılacak olan oylama, gazetenin ana sayfasında bu iş için teknik anlamda özel olarak hazırlanmış oy kullanma panelinden yapılır. Bu bölümde adayların isimleri ve ayrıca bu isimlerin alt sayfası olarak, adaylarla ilgili elde edilmiş tüm bilgiler bulunur. Oy kullanma panelinin oy kullanmak üzere yayına açık olma süresi 60 (altmış) gündür.

 

 

ÖDÜLÜN VERİLİŞİ

 

8- Mavi Nota Müzik Ödülleri 2016 yılı için, oylama sonucunda en fazla oyu alan 1 (bir) albüme verilecektir. Ancak oylama sonucunda eşit oy alan albümler  olursa, eşit oyu alan albümlere  de ödül verilecektir.

 

9- Mavi Nota Müzik Ödülleri (2016) kazananlara, Mavi Nota e-Müzik Gazetesi’ni simgeleyen bir ödül plâketi ya da ödül heykelciği ile ödül belgesi verilecektir.

 

 

ÖDÜL VERİLECEĞİ MÜZİK SANAT DALI

 

10- Mavi Nota Müzik Ödülü (2016) "Yılın Albümü" alt adı altında verilecektir.

 

11- Seçiciler Kurulu'nun doğal üyesi ve aynı zamanda ödül sekreteri olan gazete editörünün teklifi, seçiciler kurulunun onayı neticesinde 10. maddede belirtilen kategori dışında bir başka kategoride de ödül değerlendirmesi yapılabilir.

 

12- Şartnamenin 11. maddesindeki hüküm, sadece 2016 yılı seçmeleri için geçerlidir. 

 

 

GEÇİCİ HÜKÜMLER

 

13- Şartname koşulları gerek görüldüğü takdirde o yıl için değiştirilebilir.

 

14- Bu şartname hükümlerini aynı zamanda Ödül Sekreteri olan e-Gazete editörü yürütür.

 

15- İş bu şartname on beş maddeden ibarettir.

 

Mavi Nota e-Müzik Gazetesi

Mavi Nota Müzik Ödülleri

Ödül Sekreterliği

 

 

Fotoğraf: 23. Mavi Nota Müzik Ödülleri (2015) "Yılın Genç Bestecisi" ödülünü kazanan besteci Doç. Dr. Onur Özmen ile 23. Mavi Nota Müzik Ödülleri (2015) "Seçiciler Kurulu Özel Ödülü"  kazanan Ankara MozartHaus adına kurucu Ilgın Salman (Fotoğraf: Mümin Aydın)

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020