Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 29 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Bülent Evcil, Yossi Arnheim ve Çağatay Akyol Antik Taş Ocağında konser verdi - 05.08.2016Denizbank ana sponsorluğunda düzenlenen 13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Flüt sanatçıları Bülent Evcil, Yossi Arnheim ve Arpist Çağatay Akyol’u tarihi taş ocağında konuk etti. Bocsh ana sponsorluğunda düzenlenen Taşta Klasik Konserlerine konuk olan Bülent Evcil, Yossi Arnheim ve Çağatay Akyol üçlüsü, programda J.S. Bach, C.W. Gluck, J. Ibert, M. Miyagi, A. Piazzola ve M. Ravel gibi bestecilerin eserlerini seslendirdi.

E
ğitimi süresince üstün derecelerle diplomalar alan ve sanat yaşamı boyunca birçok ödüle layık görülen, Sir James Galway tarafından neslinin en iyi flütçülerinden biri olarak tanımlanan Bülent Evcil, geçtiğimiz yıl festival sahnesinin konuğu olmuşu. Bülent Evcil, festival programında yaşanan bazı sanatçı iptalleri sonrasında Koyunbaba Antik Taş Ocağında İsrail Filarmoni Orkestrasının baş flütçüsü ve Kudüs Müzik Merkezinin üflemeli çalgılar başkanı Yossi Arnheim  ve yurtiçinde ve yurt dışında birçok orkestrayla sahne alan, Salzburg Müzik Festivali, Wien Modern, BBC Prohms, Amsterdam Mahler Festivali gibi birçok festivale davet edilen Arpist Çağatay Akyol ile izleyici karşısına çıktı.

Festivalin Koyunbaba Antik Ta
ş Ocağı sahnesinde, yıldızların altında gerçekleşen konser, klasik müzikseverlerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Konser öncesi bir konuşma yapan Bülent Evcil, festival programında yer aldığı için Yossi Arnheim’e teşekkür ederek, “Yossi Arnheim, tek bir telefonumuzla bizi kırmayıp, davetimizi kabul etti. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi. Flüt sanatçısı Bülent Evcil ve Arpist Çağatay Akyol, ilk olarak J.S. Bach’ın “Sicilliano” ve C.W. Gluck’ın “Orfeu e Euridice” başlıklı eserini seslendirdiler. Ardından Bülent Evcil sahneyi Flüt sanatçısı Yossi Arnheim’e bıraktı. Akyol, Arnheim ikilisi, J. Ibert’ten “Entracte” ve M. Miyagi’den “Haru no Umi” adlı eserleri seslendirdiler. Daha sonra tekrar sahneye gelen Bülent Evcil, Çağatay Akyol’la bir A. Piazzola yapıtı olan “Bordel 1900”u seslendirdi. İkili, bu eserin ardından bir üçleme yaparak, Nihavent Longa, Katibim ve Şehnaz Longa adlı eserleri yorumladılar.

Program aradan sonra Bülent Evcil ve Ça
ğatay Akyol’un P. Morlacchi’den seslendirdikleri “Il Pastorale Svizzero” adlı eserle devam etti. İkili bu eserden sonra P. Coulter’ın “The Battle of Kinsale”; M. Ravel’in “Habanera”; A. Piazzola’nın “Oblivion/Night Club 1960” ve G. Briccialdi’nin “Venedik Karnavalı” adlı yapıtlarını seslendirdi. Programın sonunda sahneye hep birlikte çıkan Evcil, Arnheim ve Akyol üçlüsü, Albert Doppler’den “Andante Rondo op.25” başlıklı eserle geceyi sonlandırdı. Festival izleyicisinin alkışlarıyla tekrar sahneye gelen sanatçılar, bis yaparak sahneden ayrıldı.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020