Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 20 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gülsin Onay & Erkin Onay konseri Dibeklihan’da - 02.07.2016Devlet sanatçısı Piyanist Gülsin Onay, keman sanatçısı oğlu Erkin Onay’la birlikte 13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali öncesinde 3 Temmuz Pazar akşamı Dibeklihan Kültür Sanat Köyünde bir konser verecek.

Geçtiğimiz sezon Almanya, Lüksemburg, İngiltere, Brezilya ve Türkiye'de çok sayıda konser veren Gülsin Onay ve Erkin Onay’ın Dibeklihan Kültür Sanat Köyünde verecekleri konserin tüm geliri festivalin düzenleyicisi Bodrum Klasik Müzik Derneğine aktarılacak. İkili, festival öncesi “yaza merhaba” demeye hazırlanırken, 3 Temmuz Pazar akşamı 21:30’da başlayacak olan konser, klasik müzikseverler tarafından heyecanla bekleniyor.

Gülsin Onay ve Erkin Onay, bu özel konsere Ludwig van Beethoven’ın      “Ayışığı” Sonatı do diyez minör, op.27 no.2, 1. bölüm: Adagio sostenuto adlı eseriyle başlayacaklar. İkili bu eserin ardından Franz Liszt’in “Sultan Mecid Büyük Marşı” isimli eserini seslendirecek. Programın ilk yarısında seslendirilecek son eser Ludwig van Beethoven’un keman ve piyano için yazılmışİlkbahar” Sonatı Op.24, fa major. Bu eser şu başlıklardan oluşuyor; 1: Allegro; 2: Adagio molto espressivo; 3: Scherzo. Allegro molto – Trio; 4: Rondo. Allegro ma non troppo.

Dibeklihan Kültür Sanat Köyünde, festival yararına düzenlenen konserin ikinci yarısı aradan sonra Cumhuriyet tarihimizin en önemli bestecilerinden Ahmed Adnan Saygun’un keman ve piyano için yazdığı, Süit Op.33 (1956) adlı eserle devam edecek. Eser, “4. Kastamonu Dansı “ ve “2. Horon” başlıklarını taşıyor. Konserde daha sonra Ekrem Zeki Ün’ün solo keman için "Yudumluk" adlı eseri yer alacak. Bu eser de 5 bölümden oluşacak; 1: Giriş; 2: Alp Ertunga; 3: Dede Korkut'tan Masal; 4: Suss… Dinle Rüzgarı ve 5: Oy Giresun. İkili daha sonra yine bir keman ve piyano için yazılmış eseri seslendirecek. Eserin bestecisi Sergei Rahmaninov ve seslendirilecek eser “Vocalise” başğını taşıyor. Gülsin Onay, Erkin Onay ikilisi, gecenin son eserini Frédéric Chopin’den seslendirecekler. “Nokturn mi bemol majör, Op.9 no.2” adlı eser, “Andante spianato et Grande Polonaise brillante, mi bemol major, Op.22” başğını taşıyor.

Anne-oğul müzisyenler, bu repertuar ve benzerlerini 2015-2016 yılları içinde Ankara, Tekirdağ, İstanbul, Zonguldak, Eskişehir ve İzmir’de ayrıca Almanya, Lüksemburg, Brezilya ve İngiltere'de de seslendirmiş ve büyük beğeni toplamıştı. 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020