Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 19 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Viyana Şan Yarışması Türkiye finalisleri belli oldu. İki yıl önce Mavi Nota Müzik Ödülleri'ne aday gösterilen Ayşe Şenoğul Belkıs Aran ödülünü aldı. - 30.05.2016Viyana Oda Operası’nın kurucusu ve genel sanat yönetmeni Hans Gabor adına düzenlenen ve dünyanın en önemli şan yarışması olarak kabul edilen 35. Uluslararası Hans Gabor Belvedere Viyana Şan Yarışması’nın Türkiye elemeleri Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Be
şiktaş Rotary Kulübü’nün son 9 yıldır sponsor olarak destek verdiği yarışmayı Doğukan Özkan, Burak Kul, Uğur Yılmaz ve Ayşe Şenoğul kazandı. Dört genç yarışmacı 25 Haziran – 2 Temmuz 2016 tarihleri arasında Güney Afrika’nın başkenti Cape Town’ın dünya çapında ünlü opera binasında düzenlenecek finalde Türkiye adına yarışacaklar.

Be
şiktaş Rotary Kulübü’nün son 9 yıldır sponsor olarak destek verdiği ve Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Bakırköy Belediye Başkan Danışmanı Nurhan Çetinkaya, Rotary Türkiye Başkanı Mehmet Sabri Görkey, Beşiktaş Rotary Başkanı Dr. Hakan Ergenekon yanında çok sayıda seçkin konukların katıldığı final gecesinde yarışan 8 adayın performansları geceye renk kattı. Yarışmada dünyaca ünlü şan sanatçısı Belkıs Aran anısına verilen ödülün sahibi, iki yıl önce Mavi Nota Müzik Ödülleri Genç Solistler dalında aday gösterilen Ayşe Şenoğul oldu.

Finallerini dünyanın en ünlü opera yöneticilerinin ve menajerlerinin izledi
ği ve kazananlara dünya çapında tanınma olanağı sağlayan yarışmaya, 5 kıtadan ve 165 ülkeden binlerce genç sanatçı başvuru yapıyor. Dünya üzerinde 60 değişik şehirde ön elemelerin yapıldığı Uluslararası Hans Gabor Belvedere Viyana Şan Yarışması’na Türkiye 18 yıldan bu yana katılıyor.

Uluslararası Hans Gabor Belvedere Viyana
Şan Yarışması Türkiye Komitesi ve Jüri Başkanı Bariton Sedat Öztoprak, yarışmanın en büyük kazanımının çok genç opera sanatçıları için uluslararası opera alanında çalışma fırsatı yaratması olduğunu belirtti. Yeni Leyla Gencer’ler yetiştirme hedefiyle çalışmalarını sürdürürken, yarışmanın Bakırköy Belediyesi ve değerli başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun desteği ile Büyük Diva Leyla Gencer’in adını taşıyan Opera ve Sanat Merkezi’nde yapılıyor olmasının da kendilerini çok mutlu ettiklerini belirtti.

Gecede konu
şma yapan Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu Türkiye’yi uluslararası düzeyde temsil edecek sanatçıların yetişmesinden gurur duyduklarını belirterek, tüm finalistlere Cape Town’da yapılacak yarışma için başarılar diledi.

Ünlü jüri üyeleri
Yarı
şmanın jürisinde bu yıl da ulusal ve uluslarası alanda başarılı 7 ünlü isim yer aldı. İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Genel Sanat Yönetmeni Bariton Sedat Öztoprak, Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmeni Aytaç Manizade, Kompozitör Çetin Işıközlü, Orkestra Şefi Prof. Dr. Rengim Gökmen, Avusturya’dan opera sanatçısı Erich Seitter ve Almanya’dan opera sanatçısı Wolfgang  Hoyer jüri üyesi olarak görev yaptı. 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020