Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 27 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Yeniden göreve gelen Rengim Gökmen nasıl bir yol izleyecek? - 23.01.2016Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü olarak yaptığı TÜSAK aleyhtarı çok sert açıklamalardan dolayı zamanın Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik tarafından, yedi yıldır sürdürdüğü gevinden alınan  Şef Prof. Rengim Gökmen, sürdürdüğü hukuk mücadelesini kazanarak 14 Ocak 2016 günü yeniden Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü görevine dönmüştü.

Şef Prof. Rengim Gökmen'in görevde olmadığı süre içinde yerine vekil olarak atanan besteci ve orkestra şefi Selma Ada'nın, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın direktiflerini kurumun özerk yapısına zarar verecek nitelikte harfiyen uygulaması, yaptığı atamalar ve iş başına getirdiği kadroların kurum içinde ciddi rahatsızlıklara neden olurken, Ada'nın DOB'un tüm sahnelerinde sadece kendi eserlerini programa alması yine kurum içinde ve dışında ciddi rahatsızlıklara neden olmuştu.

Ancak, hukuk mücadelesini kazanarak tekrar görevine dönen
şef Prof. Rengim Gökmen'in, iş başına geldiği günden bu yana henüz çok bir süre geçmemiş olmasına rağmen, kurum içinde acilen beklenen düzenlemeleri (henüz) yapmamış olması kurum içinde hayal kırıklıklarına neden olduğu kulislerden edindiğimiz bilgiler arasında.

Şef Prof. Rengim Gökmen'in çok yakın çevresine "yeniden göreve gelmeyi düşünmediğini ama mecburen göreve geldiğini" söylediği yolunda bilgiler posta kutumuza düşş bulunmaktadır.  Bu bilgiler ışığında, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yeniden ters düşmek istemediği ve bu nedenle Selma Ada'nın ekibinin aynen göreve devam mı edeceği ve programı uygulanacak mı soruları akla gelmektedir.

İlerleyen zaman içinde Şef Prof. Rengim Gökmen'in ne yapacağı nasıl bir yol izleyeceği görülecektir.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021