Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 27 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Cemi'i Can Deliorman kişisel facebook hesabından bir açıklama yaptı... - 23.01.2016Piyanist Fazıl Say ile Devlet Çoksesli Korosu Şefi Cemi'i Can Deliorman arasında geçtiğimiz yaz aylarında sosyal medya üzerinden vuku bulan tartışmaların ardından, Devlet Çoksesli Korosu Şefi Cemi'i Can Deliorman, sosyal medya üzerinden Fazıl Say'ın kendisine haraket ettiğini ileri sürerek açtığı ceza ve tazminat davaları sürecinde devam ederken,  bugün akşam saatlerinde gelinen süreç ile ilgili olarak Devlet Çoksesli Korosu Şefi Cemi'i Can Deliorman kişisel sosyal medya (facebook) hesabından bir açıklama yaptı. Fazıl Say aleyhine açtığı ceza davasından vazgeçtiğini belirten Cemi'i Can Deliorman'ın açıklaması şöyle:

1- Bu davayı açmamın sebebi Fazıl Say’ın
şahsıma yönelik hakaret/küfür içeren yazıları ve söylemleridir.

2-
İki müzisyenin mahkeme salonlarında karşılaşmasını hiçbir zaman doğru bulmadım. Geçtiğimiz Eylül ayında; özür dilemesi durumunda bu mahkemeye gerek kalmayacağını -henüz dava açılmadan-yazılı olarak ilettim. Bu çağrıma hiçbir cevap alamadığım gibi hakaret ve nefret söylemleri artarak devam etti.

3- Bizzat sebebiyet verdi
ği olumsuzluklar nedeniyle “üzgün olduğunu” sonunda belirtmiş olması sonucu avukatıma davanın sonlandırılması konusunda gerekli yetkiyi verdim.

4- Büyük bir mutlulukla aramızdaki barı
ş halini kamuoyuna ilan etmemin ardından; çalışğım kurumu, sanatçılarını hedef alan, nefret ve öfke dolu bir yazı daha yayınlanmıştır. “Piyon olmak”, “Aklı başına getirilmek” gibi barış fikrinden çok uzak, davanın özünden kopuk suçlamalar yapılmıştır.

5- Kamuoyunu gereksiz me
şgul eden ve herkesi rahatsız eden bu davanın sonlanması için göstermiş olduğum iyi niyetten geri adım atmış değilim! Ancak nefret söylemlerinin ve alçaltıcı ifadelerin devam etmesi tarafımca asla kabul edilemez.

6- Fazıl Say’ın davaya devam etti
ğim yönündeki açıklamaları gerçeği yansıtmamaktadır. Davanın son bulması için karşılıklı beyanatta bulunulmaması, tüm bu olumsuz sürece sebebiyet vermeleri nedeniyle dava yükümlülüklerinin üstlenilmesi talebiyle avukatım gerekli görüşmeyi yapmış ve olumlu hiçbir sonuç elde edememiştir!

7- Israrla konu edilen tazminat rakamı tamamıyla hukuki bir konudur, avukatımın inisiyatifi ve yetkisindedir. Kar
şılıklı olarak beyanatta bulunulmadığı takdirde hiçbir beklentimin olmadığını açıkça belirttiğim gibi, davanın devamından da hiçbir maddi beklentim yoktur. Bu dava bir prensip davasıdır ve bir an evvel uzlaşmayla bitmesi en büyük temennimizdir. Aksi halde mahkemenin karar vereceği rakam ne olursa olsun elbette bir vakfa yahut burs fonuna yardım sağlayacaktır.

8- Tüm bunlara ra
ğmen bu davanın usulünce sonlanarak geçmişte kalması tek temennimdir. Bu amaçla hazırladığımız anlaşma metnini avukatım kendilerine son kez iletecektir. Olumlu bir sonuç alacağımızı tüm kalbimle ümit ediyorum.

9- Yakın tarihe baktı
ğımızda ülkemizin değerli sanatçılarına, sanat kurumlarına, haksız ve tutarsızca birçok kez saldırıldığı gibi sanatçıların onur ve şerefleri gazete köşelerine taşınmış; sanatçılar, bilerek isteyerek yıpratılmıştır. Bu haksızlığın artık bir son bulduğu, hepimizin tek gayretinin yalnızca sanat üretimi olduğu güzel günlerin gelmesi dileği ile.

Cemi'i Can Deliorman
Devlet Çoksesli Korosu
Şefi

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020