Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 20 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

İngiliz heavy metal grubu Motörhead'in kurucusu Lemmy Kilmister 70 yaşında vefat etti. - 30.12.2015ABD'nin Los Angeles kentinde yaşayan Kilmister'ın, kanser hastalığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede 28 Aralık 2015 günü hayatını kaybetti.

Sadece altı gün önce kanser hastalı
ğına yakalandığı öğrenen ve 'Lemmy' ismiyle tanınan Kilmister, 1975 yılında Motörhead isimli grubu kurmuştu. Kilmister, Ace of Spades gibi klasik haline gelen pek çok esere imza atmıştı.

Motörhead grubuyla birlikte 24 albüm çıkaran Kilmister'ın hayatını konu alan bir de ''Lemmy the Movie'' isimli filmi bulunuyor. Film, 2010 yılında gösterilmi
şti.

LEMMY K
İLMİSTER KİMDİR?
Lemmy, 24 Aralık 1945 tarihinde dünyaya gelen
İngiliz müzisyendir. Motörhead adlı heavy metal grubunun kurucusudur. Köklerine sadık ve her İngiliz gibi gelenekçi olan Lemmy Kilmister, bundan 30 yıl önce oldukça sıradışı olan müzik tarzı ile metal müziğin gelişmesinde önemli katkılar sağlamıştır. Venom, Destruction ve Sodom gibi dünyaca tanından dev isimlerin (Slayer/Metallica/Cronos/Venom, Schmier/Destruction, Tom Angelripper/Sodom) ilham kaynağı olmuştur. ACDC, Black Sabbath, Ramones gibi 1. nesil Rock'N'Roll gruplarından biri olan Motörhead'i kurmuş ve Motörhead adı altında 24 albüm çıkarmıştır. 2010da çıkmış olan ‘Lemmy the Movie’ filminde kendisi anlatmıştır.

HHA

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021