Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 21 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Cihat Aşkın Ekim'de uluslararası arenada... - 05.10.2015Cihat Aşkın, Ekim 2015'de, yeni sanat sezonuna müthiş bir programla giriyor. Cihat Aşkın'ın Ekim 2015 programı şöyle:A
ŞKIN SÜREYYA OPERASI’NIN SEZON AÇILIŞINDA SAHNEYE ÇIKIYOR
Cihat A
şkın, Ekim ayını yurdumuzun en prestijli konser salonlarından biri olan Süreyya Operası’nın yeni sezon açılış konseri ile açıyor. Aşkın’ın 5 Ekim 2015 Pazartesi akşamı piyanist Cana Gürmen ile vereceği ve ‘Schubertiade’ konseri olarak gerçekleştirilecek olan bu konserde ayrıca viyola sanatçısı Çetin Aydar, kontrbas sanatçısı Burak Marlalı ve Litvanyalı viyolonsel sanatçısı Konstantin Manaev yer alacak. Schubert’in eserlerinin seslendirileceği programda ayrıca ünlü ‘Alabalık Beşlisi’ de yer alıyor.

* * *

C
İHAT AŞKIN, HACI BEKTAŞ VELİ VE BARIŞ İÇİN ÇALIYOR
Tasavvufa büyük önem veren Cihat A
şkın, her fırsatta Anadolu’nun tüm insanlığa armağan ettiği büyük düşünürleri konser programlarında anmaktadır. Yunus Emre ve Mevlana Celaleddin-i Rumi gibi pîrler benzeri Hacı Bektaş-ı Veli’de ‘Bir olalım, iri olalım, diri olalım’ felsefesini insanlığa armağan etmiştir. Cihat Aşkın da bu konserini barışa armağan ediyor.

Nev
şehir Üniversitesi’nin düzenlediği Uluslararası Hacı Bektaş Veli Hoşgörü ve Barış Festivali’ne davet edilen Cihat Aşkın, burada Oğuzhan Balcı yönetimindeki Afyon Kocatepe Üniversitesi Oda Orkestrası eşliğinde bir konser verecek. Minyatürlerden seçmelerin yer aldığı konser 8 Ekim 2015 Perşembe akşamı gerçekleştirilecek.

* * *

A
ŞKIN, HALET ÇAMBEL ANISINA ÇALIYOR
Cihat A
şkın’ın Halet Çambel ile yaklaşık 20 yıl önce başlayan dostluğu, O’nu birçok kez dost meclislerine getirdi. Aşkın, geçen yıl kaybettiğimiz büyük Türk arkeolog ve bilim kadını Halet Çambel’in anısına O’nun Akyaka’daki evinde, 10 Ekim 2015 Cumartesi günü Ünlü İtalyan gitar sanatçısı Domenico del Giudice ile bir konser verecek.

* * *

C
İHAT AŞKIN CLEVELAND MÜZİK ENSTİTÜSÜ’NE DAVET EDİLEN İLK TÜRK OLARAK ABD’YE GİDİYOR!
Dünyanın en önemli enstitülerinden biri olan Cleveland Institute of Music’in davetlisi olarak ABD’ye gidecek olan Cihat A
şkın, 14 Ekim 2015 Çarşamba günü ünlü orkestra şefi Yoel Levi ve çellist Rafael Wallfisch ile birlikte burada bir konser verecek. ABD ve dünyanın en prestijli okullarından biri olan enstitüye davet edilen ilk Türk sanatçısı olan Aşkın, aynı zamanda enstitüde dersler ve seminerler verecek.

* * *

CAKA 15. YILINDA
Cihat A
şkın’ın büyük özveriyle oluşturduğu Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları – CAKA Eğitim Sistemi ile artık millî bir özellik taşıyan müzik eğitim sistemimiz mevcut. Anadolu’da birçok çocuk ve genç bu sistemle müziğe merhaba diyor. Belgesel film Ekim ayında gösterime giriyor.

Amerika dönü
şü 17 – 18 Ekim 2015 tarihlerinde, Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın düzenlediği CAKA Çalıştayı’na katılacak olan Cihat Aşkın, burada yurdumuzdan gelen müzik eğitmenleriyle bir araya gelerek ülkemizdeki müzik eğitimi hakkında bir bildiri sunacak. Türkiye’nin kıymetli kemancılarından Oktay Dalaysel’in onur konuğu olarak katılacağı çalıştayda aynı zamanda CAKA’nın 15. Yılı kutlanmaya başlayacak ve 15. Yıl için çekilen CAKA Belgeseli gösterime girecek.

* * *

C
İHAT AŞKIN VE GÜLDEN TEZTEL RESİTALİ

CAKA’nın 15. Yıl etkinliklerinin ba
şlaması sebebiyle sanatçılar Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde bir resital verecek.

Cihat A
şkın ve Gülden Teztel ikilisi Mozart, Schumann ve Aşkın’ın eserlerinden oluşan bir repertuvar ile 17 Ekim 2015 Cumartesi akşamı Afyonlu izleyicilerin karşısında olacak. Konser, CAKA Çalıştayı kapsamında yer alıyor.

* * *

“BU TOPRA
ĞIN KEMANCISI” CİHAT AŞKIN, BİR DÜNYA SANATÇISI OLARAK GÜLBENKYAN VAKFI TARAFINDAN LİZBON’A DAVET EDİLDİ!
Her fırsatta insanlar arası karde
şliğin ve barışın elçiliğini yapan Cihat Aşkın, bu toprakların felsefesini dünyaya en iyi aktaran sanatçılardan birisi ve bir dünya sanatçısı olarak, bu toprakların ürünü olan melodileri dünyanın her köşesinde çalmaya devam ediyor. Ünlü Gülbenkyan Vakfı tarafından konser vermek için Lizbon’a davet edilen Cihat Aşkın, bu konserde Türk ve Ermeni bestecilerinin eserlerinin yanı sıra Gomidas’ın eserlerini de seslendirecek. Sanatçı 23 Ekim 2015 Cuma günü Aeternus Piyano Üçlüsü ile beraber vereceği konserde, Türk ve Ermeni ezgilerinden oluşan bir repertuvarla Portekizli dinleyicilerin karşısında olacak.

* * *

CUMHUR
İYET KONSERİ CİHAT AŞKIN’LA BİRLİKTE
Türk bestecilerinin eserlerini gerek yurt içi gerek yurt dı
şında seslendiren sanatçılarımızın başında gelen Cihat Aşkın, özellikle çağdaş Türk sanatının temsili açısından oldukça yankı getiren yorumlarına bir yenisini ekliyor. Fazıl Say’ın ‘Haremde 1001 Gece’ isimli eseri Cihat Aşkın’ın elinde yeni bir yorum bulacak.

Eski
şehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın 30 – 31 Ekim 2015 tarihlerinde vereceği konserlerin şefi Naci Özgüç solisti ise Cihat Aşkın. Sanatçı, konserlerde Fazıl Say’ın Haremde 1001 Gece adlı keman konçertosunu seslendiriyor.

* * *

A
ŞKIN, TRT RADYO 3’TE MİNYATÜRLER PROGRAMINA DEVAM EDİYOR
Cihat A
şkın’ın hazırlayıp sunduğu Minyatürler programı her pazar günü saat 14.00’te TRT Radyo 3’te dinleyicileri ile buluşmaya devam ediyor. Ekim ayında Schubert’in keman – gitar eserleri, Ayla Erduran’ın eski konçerto kayıtları, KKTC devlet sanatçısı Rüya Taner’in yorumları ve Gidon Kremer’in Rus arşivlerindeki konser kayıtları programda yer alacak.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021