Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 24 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Sezon Gala'sı bu perşembe SSM the Seed'de… - 05.10.2015İstanbul Resitalleri yeni sezonu, uluslararası arenada Beethoven yorumlarıyla ünlü piyanist Saleem Ashkar, 08 Ekim Perşembe akşamı 20:00'de Sakıp Sabancı Müzesi the Seed'de "Saf Beethoven" ile açıyor.

Konuklar, SSM'deki "ZERO. Gelece
ğe Geri Sayım" sergisini de 18:00-19:30 arası resital biletleriyle ücretsiz gezilebiliyorlar.

Biletler: 100TL-120TL-140TL-160TL
Biletix:  216 556 9800

SALEEM ASHKAR
17 ya
şındayken Zubin Mehta tarafından keşfedilen ve İsrail Filarmoni ile Tchaikovsky'nin 1 numaralı piyano konçertosunu seslendirmesi için davet alan 1976 İsrail doğumlu 39 yaşındaki sanatçı, müzik eğitimini Londra'da Royal Academy of Music'te tamamladı.

Ashkar'ın 1998'de Daniel Barenboim'un batonu altında New York Carnegie Hall performansı öyle büyük be
ğeni topladı ki hemen ardından Chicago Senfoni ile çalmak üzere davet edildi. Sanatçının, İngilteredeki The Sage Gateshead ile işbirliği kapsamında üç sezon içinde tamamlanmak üzere başladığı, Beethoven'ın piyano sonatlarını içeren ve 2015-2016 sezonunda da devam edecek olan Beethoven maratonu, uzak doğudan Amerika'ya uzanan dünya çapında resital ve konserleri içinde özellikle Avrupa ağırlıklı konserlerinde önemli bir yer tutuyor.

Ashkar'ın aynı sahneyi payla
şğı önde gelen orkestralar arasında Viyana Filarmoni, İsrail Filarmoni, La Scala Filarmoni, Concertgebouw, Leipzig Gewandhaus, Milano Filarmoni Orkestrası, Berlin Senfoni Orkestrası, Londra Senfoni Orkestrası, Birmingham Senfoni Orkestrası, NDR Hamburg Orkestrası, Çek Ulusal Senfoni Orkestrası, Tokyo Metropolitan Senfoni Orkestrası, Melbourne Senfoni Orkestrası, Mariinsky Orkestrası ve Danimarka Ulusal Senfoni Orkestrası gibi orkestralar bulunuyor. Düzenli olarak birlikte çalışğı Zubin Mehta ve Daniel Barenboim gibi efsanevi şeflerin yanı sıra bugüne kadar Riccardo Muti, Fabio Luisi, Lawrence Foster, Philip Jordan, Nikolaj Znaider ve Christoph Eschenbach gibi dünyaca ünlü şeflerin batonu altında çaldı. Sahneye çıktığı festivaller içinde ilk akla gelenler arasında La Roque d'Anthéron (Fransa), Klavier-Festival Ruhr (Almanya), Palais des Beaux Arts (Brüksel), Schleswig-Holstein Festival (Almanya), Kudüs Uluslararası Oda Müziği Festivali (İsrail), Menton Festival (Fransa), Morgenland Festival Osnabrueck (Almanya) Sintra & Evora Festival (Portekiz), Ravinia & Risør Festival (Norveç) gibi uluslararası festivaller yer alıyor.

2005'te EMI Classics'ten çıkan ilk albümünden sonra sanatçı 2013'te Decca plak
şirketi ile anlaştı. 2013'te Decca etiketiyle yayınlanan albümünde Beethove'ın 1 ve 4 numaralı piyano konçertolarını seslendirdi. Saleem Ashkar'ın, Mendelssohn 1 ve 2 numaralı piyano konçertolarını seslendirdiği ve büyük beğeni toplayan son albümü 2014'te yine Decca etiketiyle yayınlandı. Gramophone Magazine albümü bugüne kadar yayınlanmış en iyi kayıtlar arasında gösterdi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021