Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 27 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Antalya Devlet ve Opera Balesi ,Nürnberg Başkonsolosu Asip Kaya, Dışişleri Bakanlığı ve THY’nın hamiliğinde Nürnberg Gustav Adolf Kilisesinde „ Herkül „adlı eseri sergiledi. - 20.07.2015Antalya  Devlet ve Opera Balesi ,Nürnberg Başkonsolosu Asip Kaya, Dışişleri Bakanlığı ve THY’nın hamiliğinde Nürnberg Gustav Adolf Kilisesinde „ Herkül „adlı eseri sergiledi. iki bölümlük müzikal dramı Wolfgang Riedelbauch yönetti. Barok orkestrası La Banda ve Musica Franconia korosu ile birlikte Türkiye'den gelen 5 Solist ve 6 enstrüman sanatçısı tarafından İnglizce dilinde sergilenen eser,salonu dolduran dinleyiciler tarafından dakikalarca ayakta alkışladı.

Kültürel Ortak projeler tdesteklenmeli
Ba
şkonsolos Kaya, sözkonusu projeyi büyük bir Türkiye hayranı olan Festival organizatörü Wolfgang Riedelbauch'un kendisine sunduğunu ve bu projeyi büyük bir memnuniytle desteklesiğini, iki ülke arasındaki politik ve ekonomik ilişkilerin sürekli ön plana çıktığını,ancak bu şekilde kültürel ortak projelerin de desteklenip artırılması gerektiğini belirtti.

 Eserin Konusu:
 Herkül, bir kadının kıskançlık nedeniyle e
şini öldürmesi ve izleyicinin bunu işitsel bir dram olarak algılaması yönündeki beklentiyi anlatıyor. Tragedyanın kahramanı Herkül olay örgüsünün merkezinden çok kenarda yer alıyor. Merkezde ise kralın kızı Lole'yi sebepsiz yere kıskanarak çıldıran Herkül'ün eşi Dejanira bulunuyor. Dejanira'nın trajik karakteri tüm drama egemen oluyor. Handel, görünüşte dimdik olan bir kadının nasıl içten içe çöktüğünü ustaca ortaya koyuyor. Yalnızlık, özlem, umut ve tedirginlik içinde olan Dejanira, sonunda dramatik müzikler içinde akli dengesini yitiriyor."

Taner Tüzün/Nürnberg

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021