Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1772
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 22 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Akbank Caz Festivali'nin 17'ncisi 17 Ekim'de Aya İrini'deki John Pizzarelli'nin konseriyle başlayacak. Festival 1 Kasım'da sona eriyor, biletler Biletix'te - 15.10.2007Dünyanın en usta sanatçılarıyla yine köşe bucak caz vakti; Akbank Caz Festivali başlıyor. Archie Shepp Quartet, Pizzarelli Quartet, The Phil Woods Quintet, Nublu Orchestra contucted by Lawrance D. 'Butch Morris' gibi cazın usta isimleri ve birçok genç cazcı festival kapsamında sahneye çıkmaya hazırlanıyor.

Bu yıl
'Köşe Bucak Caz'  sloganıyla yola çıkan festival 17 Ekim'den 1 Kasım'a dek sürecek ve İstanbul, Ankara ve İzmir'e yayılacak.

17. Akbank Caz Festivali, 17 Ekim'de Aya İrini'de George Shearing, Rosemary Clooney ve Buddy DeFranco gibi önemli isimlerle birlikte unutulmaz sahne performansları gerçekleştiren ve bugüne kadar 40'a yakın albüme imza atan Pizzarelli'nin konseriyle başlayacak. Müzik türlerinden bossa nova'ya olan hayranlığını bir albümünde yansıtan, yazdığı şarkılarla geleneksel caz standartlarına yeni bir form kazandıran Pizarelli, konserinde Frank Sinatra şarkılarına da yer verecek.

Akbank 17. Caz Festivali'nde yer alacak önemli gruplardan biri de Butch Morris yönetimindeki Nublu Orchestra (24 Ekim saat 20.30 / CRR). Norah Jones, Kudu, Wax Poetic ve Brazilian Girls gibi isimleri keşfeden Nublu'nun orkestrası, New York'un yenilikçi profesyonel müzisyenlerini bir araya getirerek dinleyicisini dansa sürükleyen keyifli müziğiyle bir konser sunacak. Orkestra yönetmeni Butch Morris'in rehberlik yapacağı bu sihirli orkestrada yer alan Tom Waits'in ekibinden Kenny Wollesen, Brazilian Girls'den Didi Gutman ve elbette saksofon virtüozu İlhan Erşahin gibi isimler, yenilikçi ve modern tınılara açık bir gece yaşatacak.

Archie Shepp 70 yaşında

Modern caz dünyasının sayısız birincilikleri arasında üç Grammy ödülü de bulunan The Phil Woods Quintet da, Akbank 17. Caz Festivali'nin önemli gruplarından biri (25 Ekim saat 20.30 / CRR). Zamansız müziğiyle adeta mikrofona ihtiyaç duymayan uzay çağına göz kırpan The Phil Woods Quintet, konserlerinde bir geleneğin modern çağa başarıyla nasıl taşınabileceğini izleyiciye sunacak. Japonya'nın ünlü caz topluluklarından Soil&Pimp Sessions (20 Ekim saat 23.00 / Babylon), Fransız ünlü kontrbas virtüozu ve besteci Renaud Garcia-Fons&Arcoluz (21 Ekim saat 20.00 / Babylon),

Grammy adayı ismi Mississippi'den ünlü piyanist ve vokalist Mose Allison (26 Ekim saat 21.45 / Cemal Reşit Rey), caz dünyasının üç ünlü ustası Terje Rypdal, Palle Mikkelborg, Helen Davies (27 Ekim saat 19.30 / CRR) ile Moscow Art Trio (23 Ekim saat 21.00 / Babylon) festivale renk katacak isimler arasında. Küba'nın en yetenekli ve geleceği parlak yeni kuşak müzisyeni Roberto Fonseca (27 Ekim saat 21.45 / CRR), Tortured Soul (26 Ekim saat 23.00 / Babylon), Amp Fiddler (19 Ekim saat 22.00 / garajistanbul) Akbank 17. Caz Festivali'nin ilgi odağı isimlerinden olacak.

Akbank 17. Caz Festivali'nin önemli konuklarından biriyse 70. yaşını kutlayan, saksofoncu, besteci, piyanist, şarkıcı, siyaset düşkünü bir şair, oyun yazarı kimliklerine sahip ABD'li saksofon virtüozu Archie Shepp ve quartet'i (26 Ekim saat 19.30 / CRR).

Festivalin New Mexico'dan gelen konuklarıysa A Hawk and a Hacksaw (17 Ekim saat 22.00 / Babylon). Kerem Görsev ise, Nublu'nun çekirdeğini oluşturan usta müzisizyenlerle kaçırılmayacak bir 'listening session' gerçekleştirecek (19 Ekim saat 23.00 / Babylon). Besteci ve piyanist Selen Gülün de festivalde sahneye çıkacak (18 Ekim saat 21.30 / Q Jazz By Les Ottomans).

Ayhan Sicimoğlu & The Latin Allstars'ın yanı sıra Murat Öztürk, Gevende, DANdadaDAN, Sarp Maden Quartet, Dinamik, Song Dreaming 2, DJ Yakuza, Kaiser & Semih Duo 'Hits From My Best Years' da festivalin konuklarından.

Akbank Sanat Merkezi'nin seminerlerle, workshop'larla destekleyeceği festivalin biletleri Biletix'lerde.

Biletix Tel: 0216 556 98 00
     

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020