Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 34 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Selen Gülün'ün Answers' albümü Japonya'nın ünlü müzik mağazası Disk Union'ın caz listesinde 6 numaraya kadar yükseldi. - 03.07.2015Besteci, piyanist, vokalist Selen Gülün, Tokyo’da verdiği iki konserle eserlerinin çalındığı ülkeler listesine Japonya’yı da ekledi. Daha önce eserleri Avusturya, Almanya , Hollanda, Ingiltere, Isveç, Danimarka, Finlandiya, Italya, Fransa, ABD , Brezilya, Pakistan, Litvanya ve Rusya’da seslendirilen Selen Gülün, Japonya’ya müziğini kendisi getirmeyi seçti. ‘Answers’ adlı albümü birkaç senedir Japonya’da aralarında Disk Union ve HMV’nin de yer aldığı müzik mağazalarında satılmakta olan Selen Gülün, 26 ve 30 Haziran tarihlerinde Tokyo’da Engin Yenidünya’nın düzenlediği iki konser verdi ve bir imza günü gerçekleştirdi.

26 Haziran’da Tokyo’nun önemli canlı müzik mekanlarından Electrik Jinja’da Gülün’ün ‘Ba
şka’, ‘Answers’, ‘Selen Gülün Trio Sürprizler’ ve ‘Just About Jazz Live’ albümlerinden parçaların yanı sıra henüz yayınlanmamış parçalarının da çalındığı Selen Gülün Trio konserinde mekan tamamen doluydu. Bu konserde Selen Gülün’e Japonya’nın önemli caz müzisyenlerinden Yoshihito ‘P’ Koizumi (elektrik bas) ve Akira Nakamura (davul) eşlik etti.

Ünlü Berklee College of Music’te e
ğitim gören ve İlhan Usmanbaş, Mark Wingate Aydın Esen, Ray Santisi gibi büyük isimlerle çalışan Selen Gülün, 30 Haziran’da Tokyo’nun Shinjuku semtinde bulunan Disk Union’ın Jazz binasında bir imza gününe de konuk oldu. Gülün, Answers ve Başka albümlerini imzaladığı etkinlikte bir de solo konser verdi. Gülün’ün ‘Answers’ albümü, Disk Union’in Tokyo Caz listesinde Ekim 2014’te 6 numaraya yükselmişti. 1975’te açılan Disk Union, Shinjuku’daki merkez binası ve Tokyo, Kanagawa, Chiba ve Saitama bölgelerindeki 38 şubesiyle Japonya’nın en köklü ve önemli müzik dükkanlarının başında geliyor.

http://selengulun.com/

DHA

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021