Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 27 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

11. D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali'nin tarihleri açıklandı - 29.05.2015Kurucu destekçiliğini Doğuş Grubu’nun üstlendiği, bir marinada gerçekleşen ilk ve tek uluslararası klasik müzik festivali olma özelliğine sahip D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nin bu yılki konser tarihleri belli oldu.

Yaratıcı içerik yönetimini PozitifLive’ın üstlendi
ği; bu yıl 15-19 Ağustos tarihleri arasında dünyaca ünlü sanatçı ve orkestraları ağırlamaya hazırlanan festivalin programı önümüzdeki günlerde açıklanacak.

11’inci yılında ilk kez 5 gece düzenlenecek ve 9 konsere ev sahipli
ği yapacak D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali bu yıl bir başka ilke daha imza atıyor. Festival 11. yılında ilk kez, Bodrum Kalesi’nde düzenlenecek bir konserle klasik müzik severlerle buluşacak.

Klasik müzi
ğin gelişimine katkıda bulunmak ve Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden Bodrum’da yerli ve yabancı ziyaretçileri klasik müziğin evrensel değerleri çerçevesinde bir araya getirmek amacıyla düzenlenen D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali bu yıl 15-19 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu yıl 11. kez düzenlenecek Festival kapsamında yine dünyaca sanatçı ve orkestralar sahne alacak. 2009 yılında Avrupa Festivaller Birliği’ne (EFA) kabul edilen D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali, 5 gün süresince gerçekleştirilecek 9 konserle bu yıl da klasik müziğin önemli isimlerine ev sahipliği yapacak.

FEST
İVAL KAPSAMINDAKİ BİR KONSER İLK KEZ BODRUM KALESİ'NDE 
Bugüne kadar 3 bini a
şkın sanatçıyla 160 binden fazla müziksevere ulaşan Festival, bu yıl 17 Ağustos’ta gerçekleşecek konserle, ilk kez marina dışında bir mekânda, Bodrum Kalesi’nde müzikseverlerle buluşacak.

Do
ğuş Grubu ana sponsorluğunda 2014 yılında hayata geçirilen ‘Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği Konser Alanı İyileştirme Projesi’ kapsamında yapılan çalışmalarla alanın oturma kapasitesi artırılmış ve sahne yeniden inşa edilmişti. Engelli misafirler için de konforlu ve güvenli bir yerleşim alanı haline dönüştürülen Kale, yeni görünümüyle klasik müzik tutkunlarını ağırlamaya geçtiğimiz yıl itibarıyla başlamıştı.

Bodrum Kalesi, D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali’ne ilk kez ev sahipli
ği yapacak.

D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali Hakkında;
D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali klasik müzi
ğin ülkemizdeki gelişimini destekleyerek, daha çok dinleyiciye ulaşmasını hedeflemektedir.

2005 yılından bu yana, Do
ğuş Grubu kurucu destekçiliği ile D-Marin Turgutreis'te düzenlenmektedir.

Etkinlik, bir marinada düzenlenen ilk ve tek klasik müzik festivalidir.

Dört gün süresince; gün batımı ve gece konserleri olmak üzere toplam yedi konser sunan festival kapsamında, bugüne kadar 77 konser gerçekle
ştirilmiştir.

Festival bugüne kadar 160 bini a
şkın müzikseveri ağırlamıştır.

İlk üç senesinde Kemal Küçük'ün, son yedi senesinde ise Yücel Canyaran'ın sanat yönetmenliğini üstlendiği festival, bugüne kadar 3 bin 500'ü aşkın sanatçıya ev sahipliği yapmıştır.

Festivalin yaratıcı içerik yönetimini 2015 yılı itibarıyla PozitifLive üstlenmektedir.

Festival 2009 yılında Avrupa Festivaller Birli
ği'ne (European Festivals Association) kabul edilmiştir.

Festival 2012 yılında Andante Dergisi tarafından organize edilen Donizetti Klasik Müzik Ödülleri'nde "Yılın Klasik Müzik Etkinli
ği Ödülü" kazanmış ve Skalite Ödülleri'nde D-Marin Turgutreis'e "Bölge Özel Ödülü" kazandırmıştır.

Festival’in bilet satı
ş gelirlerinin tamamı Tohum Otizm Vakfı ve Bodrum Sağlık Vakfı’na otizmli çocuklar ile ailelerine yönelik çeşitli projelerde kullanılmak üzere bağışlanmaktadır.

Festivalin önümüzdeki yıllarda da artan bir ilgiyle takip edilmesi, bu yolla ülkemizde klasik müzi
ğin geniş kitlelere ulaşması hedeflenmektedir.

NTVMSNBC

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020