Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 34 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması başlıyor. - 17.04.2015Dünyada 1970 yılından bu yana Bulgaristan, Portekiz, İngiltere, Almanya, Fransa, Rusya, Norveç, Makedonya, Yunanistan ve Bulgaristan gibi 24 Avrupa ülkesinde düzenlenen “Uluslararası Genç Yetenekler Yarışması” ülkemizdeki genç yetenekleri keşfetmek üzere bu yıl ilk kez Mayıs ayında Türkiye’de gerçekleştirilecek.

35 yıl önce AB
şemsiyesi altında kurulan EMCY- European Union of Music Competition for Youth, www.emcy.org tarafından dünyada yetenekli genç müzisyenlerin keşfedildiği yarışma, Avrupa Birliği Genç Müzisyenler Yarışma Birliği’nin aday kurumu olan BT Müzik ve Sahne Sanatları tarafından organize ediliyor. Müzik ve müzik eğitiminin ulusal kültürde konumunu güçlendirmek, genç yeteneklerin kendilerini temsil etme fırsatı yaratmak ve uluslararası düzeyde kültürler arası ilişkilerin güçlenmesini amaçlayan müzik yarışması kanalıyla uluslararası bir etkileşim platformu yaratılacak.

5-13 ya
ş grubuna yönelik piyano ana sanat dalında ülkemizde ilk defa gerçekleştirilecek “Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması’na, bireysel veya kurslarda piyano eğitimi alan tüm çocuklar başvuru yaparak katılabilecek. Yarışmaya konservatuarlarda eğitim gören profesyonel müzik öğrencileri katılamaz. Katılımcı tüm öğrenci, öğretmen ve kurumların sertifika alacağı yarışmada, her yaş grubunda “Grand Prix” ve “Özel Jüri Ödülü”nün yanı sıra en iyi yorumcu, en iyi sahne performansı ve en iyi sunum yapan öğrenciler başarı kupası olmak üzere 5 farklı ödül kategorisi vardır. “Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması” ve EMYC kanalıyla uluslararası eğitim kurumları işbirliği, yurtdışından gelecek müzisyenlerle tanışma ve ortak proje oluşturma fırsatlarını da beraberinde getirecek.

Yarı
şma başvurusunu 20 Nisan 2015 tarihine kadar istenen evraklarla birlikte BT Müzik ve Sahne Sanatları’na yapabilir, www.btmuzik.com adresinden bilgi alabilirsiniz. Tel: (212) 360 03 13

Yarı
şma sorumlusu BT Müzik ve Sahne Sanatları hakkında:
Kurucu Dr. Benal Tanrısever
Şimşek çalışmalarına İstanbul Konservatuarı’nda başladı. Çalışmalarına New York Juilliard Müzik Okulu’nda aldığı başarı bursu ile devam etti. Okulda lisans ve yüksek lisans derecelerini aynı eğitim senesinde tamamlayan ilk öğrenci oldu. Bir başka başarı bursuyla BerlinE giderek “piyano virtüözü” ünvanını kazandı. Amerika Birleşik Devletleri`nde “Olağanüstü Başarılı Kadınlar” ödülünü aldı. Carnegie Hall, Berlin Filarmoni gibi dünyanın önde gelen salonlarında orkestra solisti olarak sahne aldı. 1997 yılında Uluslararası podyumda edindiği tecrübeleri Türkiye’nin çocuk ve gençlerine aktarmak üzere BT Müzik ve Sahne Sanatları’nı kurdu.

Ünlü klasik bestecileri konu alan çocuk kitapları dizisi “Klasik Müzik Masalları”, Türkiye’de en çok satılan çocuk kitapları oldu. Ö
ğrencilerin kişisel, sosyal, müzikal, akademik gelişimlerini destekleyen ve yaratıcı düşüncelerini ortaya çıkaracak içerikte olması eğitim hedeflerinin temelini oluşturur. Çocuklara ve gençlere müziği anlatmak, sevdirmek, benimsetmek ve rehberlik etmeyi misyon olarak belirleyen Benal Tanrısever Şimşek, bu yönde kurumumuz dahilinde ve dışında, binlerce çocuk ve gençle çalışmayı, eğitim vermeyi sürdürüyor.

Yarı
şma katılım koşullarını görüntülemek için: http://iksftp.com/bt-yarismakatilimkosullari.doc.
Jüri kurallarını görüntülemek için: http://iksftp.com/bt-jurikosullari.doc
Ba
şvuru formunu indirmek için: http://iksftp.com/bt-basvuruformu.doc


Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020