Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 30 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Pavarotti'nin yerine Türk aday... - 30.09.2007ABD’de yayımlanan The New York Sun Gazetesi, üç hafta önce ölen İtalyan tenor Luciano Pavarotti’nin tahtına oturacak adaylar arasında bir Türk tenorun da bulunduğunu yazdı.

Gazetenin müzik eleştirmeni Benjamin Ivry, "Yeni Pavarotti için arayış sürüyor" başlıklı yazısında, son yıllarda yıldızı parlayan tenorları değerlendirdi. Eleştirmen, Pavarotti’yi şöhrete kavuşturan Donizetti operası yorumuyla bugünlerde ön plana çıkan Perulu Juan Diego Florez, Meksikalı lirik tenor Ramon Vargas, Arjantinli lirik tenor Marcelo Alvarez’i ilk üçe yerleştirdi. Meksikalı Ronaldo Villazon’un sağlığı nedeniyle yarışta geri kalabileceğini, bir süre önce sahnede yuhalanan İtalyan Roberto Alagna’nın şansını koruduğunu belirtti.

İlk 10 aday arasında Kanadalı Wagner tenoru Ben Heppner, Arjantinli Jose Cura, Sicilyalı Marcello Giordani, Salvatore Licitra, Maltalı Joseph Calleja ile birlikte Türk tenor Bülent Bezdüz’ün de yer aldığını yazdı. Eleştirmen, Bezdüz’ü şöyle değerlendirdi:


"Yeni yayımlanan Sir Colin Davis yönetimindeki Londra Senfoni Orkestrası’yla Verdi’nin müthiş Falstaff konser kaydında Fendon rolünü örnek olacak şekilde yorumluyor. Parlak sesinin yanı sıra sahnede bir flamenko dansçısı zarafetiyle duruyor."

Mersin Devlet Operası’nda görev yapan Bezdüz’ün, Londra Senfoni Orkestrası’yla kaydettiği CD’ler 2001 ve 2006’da toplam üç Grammy ödülü almıştı.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020