Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1771
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Ute Lemper Last Tango Berlin projesi ile geliyor... - 07.02.2015Kurt Weill’in eserlerindeki ve dünyaca ünlü müzikallerdeki performansları ile tüm dünyada yıldızı parlayan Ute Lemper 28 Nisan’da ‘Last Tango in Berlin’ projesi ile Cemal Reşit Rey’e geliyor.

 

İlk olarak Andrew Lloyd Webber'in ünlü müzikali Cats’in Viyana’daki sahnesinde 1983 yılında dikkatleri çeken Lemper, iki sene sonra yine meşhur bir müzikal komedi Peter Pan‘da rol alarak ismini duyurmaya başladı.

 

1986 senesinde Avrupa’da yeniden sahnelenmeye başlayan Cabaret müzikalinde ünlü Sally Bowles rolünü üstlenen Lemper, aynı rolün Paris yapımında unutulmaz performansı sayesinde 1987 yılında Paris'in efsanevi müzikholü Théâtre Mogador’da dağıtılan Fransız Molière Tiyatro Ödülleri’nde “En İyi Sanatçı” ödülünün sahibi oldu. 

 

1991 yılında Peter Greenaway'in yönettiği ünlü Shakespeare oyunu Fırtına‘dan uyarlanan Prospero'nun Kitapları ile sinemaya da şık bir adım atan sanatçı, 1994 yılında Julia Roberts ve Sophia Loren gibi dev isimlerin oynadığı ve büyük ses getiren Robert Altman’ın “Hazır Giyim- Pret A Porter” filminde de rol aldı.

 

Muhteşem gösterisi 'Last Tango in Berlin', Berlin’de Brecht ve Kurt Weill şarkılarıyla başlıyor ve sanatçı Berlin Kabarelerinin de en iyi örnekleriyle sevenlerini müzikal bir yolculuğa çıkarıyor. 

 

Nick Cave, Tom Waits, Elvis Costello, Philip Glass isimlerin şarkılar yazdığı Lemper hem başarılı bir şarkıcı hem de başarılı bir oyuncu olarak sahnelerde parlamayı sürdürüyor.

 

90’lar boyunca birçok televizyon filmi ve dizisinde oynayan Lemper’in yaptığı tüm işlerden en iyi bölümleri sunan aşk , tutku ve düşler üzerine kurulu gösterisi  “Last Tango in Berlin- Berlin’de Son Tango” ile 28 Nisan’da Cemal Reşit Rey’e geliyor.

 

28 Nisan 2015, Saat 20.00
Cemal Re
şit ReyUTE LEMPER Hakkında

Alman şarkıcı ve aktris Ute Lemper 4 Temmuz 1963 Münstre’de doğmuş. Henüz 9 yaşında piyano ve dans derslerine başlayan sanatçı, Viyana’daki meşhur Max Reinhardt Seminar Müzik ve Gösteri Sanatları Okulu sonrasında müzik çalışmalarına sırasıyla Salzbourg, Köln ve Berlin’de devam etmiş.

 

İlk olarak Andrew Lloyd Webber'in ünlü müzikali Cats’in Viyana’daki sahnesinde 1983 yılında yıldızı parlamaya başlayan Lemper, iki sene sonra yine meşhur bir müzikal komedide Peter Pan'de rol almış.

 

1986 senesinde Avrupa’da yeniden sahnelenmeye başlayan Cabaret müzikalinde ünlü Sally Bowles rolünü üstlenmiş. Üstün performansıyla şöhretini perçinleyen Ute Lemper, aynı rolün Paris prodüksiyonunda unutulmaz performansı sayesinde 1987 yılında Paris'in efsanevi müzikholü Théâtre Mogador’da dağıtılan Fransız Molière Tiyatro Ödülleri’nde “En İyi Sanatçı” ödülünün sahibi olmuş.

 

Kurt Weill’in eserlerindeki ve uluslararası müzikallerdeki başarısından sonra sanatçı, 1991 yılında Peter Greenaway'in yönettiği ünlü Shakespeare oyunu Fırtına ‘dan uyarlanan Prospero'nun Kitapları ile sinemada da şık bir adım atmış.

 

1994 yılında Julia Roberts ve Sophia Loren gibi dev isimlerin oynadığı ve büyük ses getiren Robert Altman’ın “Hazır Giyim- Pret A Porter” filminde de rol alan Lemper, 90’lar boyunca birçok televizyon filmi ve dizisinde de roller almış.

 

Bir şarkıcı olarak rol aldığı 1991 yapımı “Crimes of the Heart” filminden sonra Michael Nyman ile birlikte çalışğı “Michael Nyman Repertuvarı” gibi Weill, Edith Piaf ve Marlene Dietrich şarkıları söylediği birçok filmde de yine şarkıcı olarak yer almış.

 

 

1998 senesinde ünlü Chicago müzikalinin hem Londra’da West End yapımında hem de New York sahnesinde Velma Kelly rolünü üstlenen Lemper, yine büyük beğeni toplayan performansı sayesinde 1998 yılında İngiliz Tiyatro Ödülünün de sahibi olmuş.

 

2000 baharında “The Punishing Kiss” isimli albümünü yayınlayan Lemper, 2002 yılında “But One Day...“ albümü ile tıpkı 1997 yılındaki “Nuits Étranges” albümünde olduğu gibi sadece kendi bestelerine yer vermiş. Lemper 2005 yılında da ilk canlı konser kaydı albümü “Blood and Feathers: Live at the Cafe Carlyle” piyasaya çıkarmış.

 

Nick Cave, Tom Waits, Elvis Costello, Philip Glass isimlerin şarkılar yazdığı Lemper hem başarılı bir şarkıcı hem de başarılı bir oyuncu olarak sahnelerde parlamayı sürdürüyor. 2009 yılında “Between Yesterday and Tomorrow”, 2012 yılında Paris Days, Berlin Nights ve son olarak 2013 yılında Forever: The Love Poems of Pablo Neruda albümlerini yayınlayan Ute Lemper sahnede “Last Tango in Berlin- Berlin’de Son Tango” gösterileriyle on binlerce kişiye ulaşıyor. Lemper, 28 Nisan’da repertuvarının tüm zenginliklerini sunan “Last Tango In Berlin” ile Cemal Reşit Rey Konser Salonu’na geliyor.

 

“Last Tango in Berlin- Berlin’de Son Tango” Hakkında

Eleştirmenlerin Ute Lemper’in En İyileri olarak değerlendirdiği ve Lemper’in yaptığı tüm işlerden en iyi bölümleri sunan gösteri Berlin’de Brecht ve Kurt Weill şarkılarıyla başlıyor. Gösteride Berlin Kabarelerinin en iyi örnekleri ile müzikal bir yolculuğa çıkaran şarkıcı Fransız şansonlarıyla romantik bir buluşma da gerçekleştiriyor.

 

Jacques Brel, Edith Piaf şarkıları ile büyüleyici bir atmosfer yaratan Lemper sonrasında Arjantin’e gidiyor ve gösterisine bu kez tangoların dev ismi Astor Piazzola’nın şarkılarıyla devam ediyor.

 

Paris, Berlin, New York ve Buenos Aires’in gecelerini aynı sahneye taşıyan Lemper, eğlenceli repertuvarı ve olağanüstü şarkıcılığıyla aşk, tutku ve düşler üzerine kurulu gösterisinde sevenlerine muhteşem bir gece sunuyor.

 

Biletler Biletix'te! 
www.biletix.com  
Biletix Ça
ğrı Merkezi (0216 556 98 00) 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020