Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1771
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 29 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

La Scala’da Yaşar Kemal’e alkış tufanı - 24.09.2007Türk edebiyatının dünyaca ünlü yazarlarından Yaşar Kemal’in "Teneke" adlı romanından uyarlanan opera, Milano’daki ünlü La Scala Tiyatrosu’nda sanatseverler tarafından dakikalarca alkışlandı.

Fabbio Vacchi’nin operaya uyarladığı "Teneke"nin önceki gece La Scala’daki dünya prömiyerine Yaşar Kemal de katıldı. Yaşar Kemal, 1955’de yazdığı romanından uyarlanan operayı, eşi Ayşe Semiha Baban Kemal ve ünlü soprano Leyla Gencer ile birlikte kraliyet locasından izledi. Ünlü yazar, perdenin kapanışı sırasında sahnede oyuncularla birlikte selamladığı izleyicilerden büyük alkış aldı.

Teneke’nin dünya prömiyerinde, 1778’den beri faaliyette olan tarihi La Scala Tiyatrosu’nda tek bir koltuğun dahi boş kalmaması dikkat çekti. Bilet fiyatlarının 12 ila 170 avro arasında değiştiği prömiyerden elde edilen gelir, yaklaşık 25 yıldan beri ölümcül hastalara karşılıksız sağlık yardımı yapan Vidas Derneği’ne armağan edildi. Teneke, La Scala’da sonuncusu 4 Ekimde olmak üzere bu sezon toplam 7 kez sahnelenecek.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020