Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 21 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nın 90 yıllık tarihinde ilk kez bir müdür, seçimle görev başına geldi. - 31.01.2015Cumhuriyet’in öncü sanat kurumlarından biri olan Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda gelenek değişti. Önceden rektörün atamasıyla göreve gelen müdür, bu kez demokratik yollarla seçildi. Değişikliğe, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Murat Tuncer’in “her şeyin demokratik yollarla yapılması gerektiği” düşüncesi neden oldu. Seçime, konservatuvardaki bütün öğretim elemanları katıldı.


Ankara Devlet Konservatuvarı Müdürlü
ğüne Metin Munzur seçildi. Munzur, “Yıllardır gördüğümüz eksiklikleri gidermek için en büyük gayreti harcayacağız. Tabi bu tek kişinin yapabileceği bir şey değil. Benimle aynı heyecanı paylaşan arkadaşlarımla bunu başaracağız. Bu tüm okula yayacağımız bir hareket olacak” dedi.


Munzur, “Seçim öncesinde vurguladı
ğım en önemli konu kurum mahiyetinin daha da ön plana çıkmasıydı. Bu kuruma yapılacak katkılar, bunların ne olacağı konusunda birlikte çalışmamız gerekiyor. O heyecanı geri getirmek istiyoruz. O heyecan geri gelirse insanlar birçok sorundan da uzak kalmış olur. Kişisel çatışmalar geri planda kalır. Bizim için en önemli olay, kurum çıkarlarının ön planda tutulmasıdır” diye konuştu.


Ulusal müzi
ği ön plana çıkarmayı ve kendi yapıtlarını üretebilmeyi amaçladıklarını söyleyen Munzur, “Bu yönde projelerimiz var. Çeşitli bakanlıkların desteklerini alacağız.

Yeti
ştirdiğimiz sanatçılar gerek yurtiçinde gerek yurtdışında  yarışmalarda ödüller kazanmaya başlıyor. Bunları destekleyici bir sanat yaklaşımı içerisinde olacağız” ifadelerini kullandı.


Munzur,
şöyle konuştu; “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, zaten çok uzun zaman öncesinde Kurtuluş Savaşı’nın da öncesinde sanatın bir ülke için önemini çok iyi kavramıştı. O yıllarda daha oluşturulmamış Türkiye için sanat politikaları düşünüyordu. Ve bunları Cumhuriyet’in ilk yıllarında Musiki Muallim Mektebinden sonra konsevatuvar olarak temellerinin atılması çok kısa zamanda gerçekleştirilmiş bir eylem olarak görüyorum. Bir an önce ulusal düzeyde sanatçıların yetişmesi ve ülkemizin kendini bu alanda da gösterebileceği bir Türkiye tasarlamış. Zaten bu yüzden de Ankara Devlet Konservatuvarı’nı açtı.”


Konservatuvarda yeni bir anlayı
şın doğduğuna dikkat çeken Müdür Yardımcısı Doğan Çakar, “Öğretim elemanlarımız bu değişimi istedi. Bütün bölümlerimizi ve ana sanat dallarımızı dinleyerek bu işe başladık. Eksiklerimizi belirlemek, hem ulusal hem de uluslararası belli bir vizyona sahip sanatçılar yetiştirmek gayesiyle yola çıktık. Bu uğurda çalışacağız” dedi.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021