Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 22 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Hacettepe Üniversitesi'nden Devlet Sanatçısı Gülsin Onay'a fahri doktora.. - 17.09.2007Devlet Sanatçısı piyanist Gülsin Onay, Hacettepe Üniversitesi tarafından Fahri Doktora ile onurlandırılıyor. Sanatçıya 25 Eylül 2007 tarihinde Hacettepe Üniversitesinde düzenlenecek bir törenle payesi takdim edilecek.

Hacettepe Üniversitesi Senatosu'nun Devlet Konservatuvarı Yönetim Kurulu tarafından kendilerine sunulan ve oybirliği ile onayladığı kararı gereğince:

"Gerek uluslararası platformda, gerekse ülkemizde verdiği sayısız konser ve resitaller, gerçekleştirdiği kayıtlar ve başta Ahmed Adnan Saygun olmak üzere çağdaş Türk bestecilerinin eserlerini dünyanın pek çok sanat merkezinde seslendirerek, Türk sanatı ve kültürünün dünyada tanınmasında yaptığı büyük katkılar nedeniyle, çok değerli sanatçı Sayın Gülsin Onay'a 'Onursal Doktora Payesi' verilmesi uygun görülmüştür."

Ünlü virtüöz Gülsin Onay konuyla ilgili duygularını, "Birçok ödül kazandım ama bu gerçekten beni çok heyecanlandırdı. Büyük bir mutluluk ve onur duyuyorum." şeklinde ifade etti.

1987 yılında Devlet Sanatçısı unvanı ile onurlandırılan Gülsin Onay'a 1988 yılında da Boğaziçi Üniversitesi tarafından Fahri Doktora payesi verilmişti. Venezüella'dan Çin'e 56 ülkede ve dünyanın en önemli merkezlerinde ayakta alkışlanan piyano virtüözümüz 2007'nin Ocak ayında ise Chopin yorumları nedeniyle Polonya Devleti tarafından Üstün Hizmet Nişanına layık görülmüştü.

Gülsin Onay'a Hacettepe Üniversitesi Fahri Doktora payesi 25 Eylül 2007 Salı günü saat 16.00'da Beytepe Açıkhava Tiyatrosunda düzenlenecek bir törenle takdim edilecek. Takdim töreninin ardından Gülsin Onay, şef Erol Erdinç yönetimindeki Hacettepe Senfoni Orkestrası eşliğinde Chopin'in 2. Piyano Konçertosunu seslendirecek.Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020