Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1765
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 21 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Grammy ödüllü sanatçımız Tenor Bülent Bezdüz, kişisel Facebook sayfasında popüler ses yarışmaları ile ilgili açıklamada bulundu... - 05.12.2014Grammy ödüllü sanatçımız Tenor Bülent Bezdüz, bugün kişisel Facebook sayfasında, televizyonlarda düzenlenen ses yarışması programlarına atfen yaptığı açıklamasında, popüler kültür ürünlerinin "sanat",  bu kültürü temsil edenlerin "sanatçı" adı altında değerlendirilmesine tepki göstererek, klasik eğitim alarak yetişen klasik sanat temsilcilerinin ne zorluklar ve uzun çalışmalar sonucu yetiştiğini vurguladı. Genç kemancılarımızdan Sesim Beldüz'ün de babası olan tenor Bülent Bezdüz'ün Facebook sayfasında yaptığı açıklaması aynen şöyle:Bu ilahla
ştırdıklarımız oralara elini kolunu sallayarak çıkmıyor kardeşim. "O ses" diyorsun, "Seda'yla sabah kahvaltısı", "izdivaç" derken bir bakmışsın egosu tavan yapmış medya maymunu yaratmışsın. Öyle ki; Hülya Avşar'a sorsan kendini hiç tuvalete gitmiyor sanır. Temelinde projesi, altyapısı, demiri, betonu olmayan binalar gibi bir iki sallanmada tepetaklak gidiyorlar ve yerine yenileri geliyor. Sen talep etmesen olabilir mi? Hayır!


Bizler, kılı kırk yararak bir nota detone olmasın, net, homojen, duygusu yerinde olsun diye, çıplak sesle bin ki
şilik salonlara şarkı söylerken, bağıran adam oluyoruz, binlerce wattlık anfilerin arkasına saklanıp ve medyanın şişirdiği starlar gözde ve ünlü sanatçı oluyorlar. Allah aşkına söyleyin, bu ucubelerin, herhangi bir düğün salonuna ekstraya gidenlerden farkı nedir?


Gerçek sanat i
şçileri kolay yetişmiyor. Hatta içimizden saydığımız, yüzümüze gülüp bizlere muhalefet eden kıskanç ve taraflı eğitimcilere rağmen sanatçı evlatlar yetiştirmeye çalışıyoruz. Artık biraz seçici olalım mı? Bir çocuğa sigara içme deyip, kendi fosur fosur sigara içen, anne- baba, doktor, öğretmen iki yüzlülüğünden vazgeçmeye ne dersiniz?


Bülent Bezdüz

Tenor

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020