Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 33 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Ankara'da, TRT Sanatçısı Hatice Kaçmaz, vücudunun çeşitli yerlerinden aldığı 15 bıçak darbesiyle öldürüldü. Kaçmaz’ın, evlilik teklifini reddettiği gerekçesiyle öldürüldüğü öğrenildi. - 18.09.2014Alınan bilgiye göre olay, Ankara'nın Yenimahalle ilçesi Serhat Mahallesi’nde bulunan İbrahim Karakoç Parkı’nda bugün saat 13.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, 33 yaşındaki TRT Sanatçısı Hatice Kaçmaz, cumartesi günü daha önce kendisine evlilik teklifinde bulunan Orhan M.’nin teklifini 5 yaşındaki kızının üvey baba elinde büyümemesi gerekçesiyle reddetti. Bunun üzerine genç kadından vazgeçmeyen Orhan M. belli bir süre teklifini yineledi ancak olumlu bir cevap alamadı. Genç kadının markete çıkmasını fırsat bilen zanlı Orhan M. kadını kaçırmak istedi. Zanlı, direnen genç kadını kaçıramayacağını anlayınca tartaklayarak, yol kenarındaki İbrahim Karakoç Parkı’na sürükledi. Daha sonra üzerinde bulunan bıçakla kadını oyun parkındaki oturakların dibinde bıçakladı. 15 yerinden bıçak darbesi alan genç kadının sadece kalbinin bulunduğu bölümü 3 kez bıçaklayan zanlı olay yerinden hızla uzaklaştı. Kaçmaz ise kaldırıldığı Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde hayatını kaybetti.

 

ALBÜM YAPMAK EN BÜYÜK HAYALİYDİ

Hatice Kaçmaz, 2 yıl önce bir trafik kazasında eşini kaybetmiş, üç buçuk yaşında bir kızı vardı. Kızına hem annelik hem de babalık yapan ekmek parasını müzikten kazanıyordu. Düğünlerde ve çeşitli organizasyonlarda o güzel sesiyle türküler söylüyordu, albüm yapmak en büyük hayallerinden biriydi. Geride 5 yaşında kızı Anise Kaçmaz’ı bırakan genç kadının TRT’de söylediği türküler kaldı. Küçük Anise ise annesinin ölümünden habersiz. Genç kadından geriye TRT’de seslendirdiği "Şu kışlanın kapısına" adlı türkünün görüntüsü kaldı.

 

BABA SÜLEYMANOĞLU: "BUNUN GİBİLER ASILSIN ACIMIZ ANCAK SÖNER"

Baba Dilaver Süleymanoğlu, "Biz bunları tanımayız, bilmeyiz. Bir gün iki kadın geliyor, ’Bekar oğlumuz var, kızını istemeye geldik’ diyorlar. Annesi ve kız kardeşi. Kızım da ’Benim çocuğum var, evlenmek istemiyorum’ diyor. Hepsi bu kadar. Daha önce de meğer tehdit etmişler, annesiyle beraber kızımın peşinde geziyorlarmış" dedi.

 

"Ben devlete küskünüm, Cumhurbaşkanı’na, Başbakan’a, Adalet Bakanı’na küskünüm. Bu canilerin ortada gezmemesi lazım" diye konuşan Süleymanoğlu, "Kardeşini öldürmüş bir adam bu, babasını yaralamış. 20 yıl ceza almış. Biz böyle adama zaten kız veremeyiz. Eğer kızım bana ’Peşimde adamlar var, beni tehdit ediyorlar’ deseydi. En azından baba olarak yavrumuzu korurduk. Olay günü marketten alışveriş yapmaya gitmiş. O sırada olay yaşanmış" ifadelerini kullandı.

 

"HİÇ OLMAZSA KANUN ÇIKARSINLAR"

Süleymanoğlu, "Elhamdülillah biz müslümanız. Cenab-ı Allah ’Ben kulumu yarattım, sınava tabi tutarım’ diyor. Biz de bir sınavdan geçiyoruz. Allah’ıma hep şükrediyorum, isyan etmiyorum. Hiç olmazsa bir kanun çıkarsınlar. Cumhurbaşkanı’na, Başbakan’a, Adalet Bakanı’na sesleniyorum en azından bir yasa çıkarılsın. Bu caniler böyle şeyler yapmasın. Bunun gibiler asılsın ancak acımız söner. Ben böyle bir acı görmedim. Kalbimde bir sızı var" dedi.

 

AĞABEY SÜLEYMANOĞLU: "5 YAŞINDAKİ KIZI YETİM KALDI"

Ağabey Gökmen Süleymanoğlu, olayın yaşandığı yerde açıklama yaparak, "Kız kardeşim 15 yerinden bıçak darbesi aldı. Hiç mi kimse görmez, bir şey demez. Kız kardeşimi tehdit ediyormuş. Bize söylemedi. Evine giderken yakalıyor. Kız kardeşim kaçmaya çalışırken tartaklıyor, kaçırmaya çalışıyor. Kaçıramayınca parka kadar getirerek, 15 yerinden bıçaklıyor" şeklinde konuştu.


Karde
şinin 2 yıl önce eşini trafik kazasında kaybettiğini dile getiren Süleymanoğlu, "Yani bir yetimimiz kaldı, 5 yaşında. Rabbim sabır versin.Daha bugün okula yazdırdım" dedi. ,

 

Süleymanoğlu, şöyle devam etti:

"20 yıl ceza alan bu adam denetimli serbestlikle çıkmış. Öz kardeşini ve babasını bıçaklamış biri. Bunlar sokağa çıkıyor. En çok üzüldüğüm şey vatandaşların duyarlı olmaması. Bir Allah’ın kulu sen ne yapıyorsun demiyor. Bu ölen insan, hayvan değil. Gelemiyorsan bir bağır, sopa al eline. Olay, güvenlik kulübesine 100 metre kala yaşanıyor. Senin görevin güvenliği sağlamak. Kardeşim tartaklanarak geliyor buraya. Hayvan olsa böğürse herkes duyuyor. Burada kimse duymamış. Devlet büyüklerime sesleniyorum. Böyle insanları ya ıslah edin ya da kısasa kısas bize verin biz gerekeni yapalım. Bu insanların yeri belli, cahil olup biz de gidip onları mı vuralım. Ama yüreğimizin soğumasını istiyoruz. Bu kişiye gereken cezanın verilmesin istiyoruz. Sözün bittiği yerdeyiz, ayakta durmaya çalışıyoruz. Kardeşim TRT’de birincilikleri olan pırıl pırıl bir insandı. Kolay kolay teslim olmayan mücadeleci biriydi."

Hatice Kaçmaz,
Şu kışlanın kapısına, türküsünü dinlemek için:  http://www.youtube.com/watch?v=_qJQmOeQimQ

İHA

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021