Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1762
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 54 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gümüşlük’te festival Ilya Itin’i konuk edecek - 27.07.201411. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, dünya çapında birçok başarının ve ödülün sahibi, “ender rastlanan, heyecan verici müzisyenliği” ve “fevkalade tekniği” ile anılan Rus asıllı müzisyen Ilya Itin’i  28 Temmuz Pazartesi akşamı konuk edecek.

 

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali izleyicilerinin yabancı olamadığı Rus aslıllı müzisyen daha önce 2007 ve 2011 yıllarında da festivalin konuğu olmuştu. 2011’de bir resital veren Itın, daha sonra Piyanist Gülsin Onay’la da bir konser vermiş ve ikili izleyicinin büyük coşkusuyla karşılanmıştı.

 

Klasik müzik tutkunu çift Füsun ve Faruk Yorgancıoğlu’nun etkinlik sponsorluğuyla gerçekleştirilecek konserde sanatçı, festival sahnesinde Frédéric Chopin’in 8 eserini seslendirecek. İlk olarak “Noktürn do-diyez minör” başlıklı eserle geceye başlayacak olan sanatçı daha sonra sırayla şu eserlere yer verecek; “Andante Spianato et Grande Polonaise Brillante op.22”, “Noktürn do-diyez minör op.27 no.1”, “Barcarolle op.60”. Gecenin ikinci yarısında yine Frédéric Chopin’in 4 baladını seslendirecek olan Ilya Itin’in programında, “Balad no.1 sol minör, op.23”, “Balad no.2 fa majör, op.38”, “Balad no.3 la-bemol majör, op.47” ve “Balad no.4 fa minörm op,52” adlı eserler yer alacak. Konser saat 21:00’de başlayacak.

 

Festivalde sonraki konserler

28 Temmuz Ilya Itın (Rusya), Piyano

4 Ağustos Jean-Bernard Pommier (Fransa), Piyano

8 Ağustos Jean-Bernard Pommier ve Olga Martinova (Fransa), Piyano ve Keman

10 Ağustos Çimen Seymen, Soprano ve Mirella Gardelli, Piyano

12 Ağustos Trio Milhaud (Fransa, Türkiye)

15 Ağustos Gümüşlük Trio, Gülsin Onay, Piyano, Erkin Onay, Keman, Dorukhan Doruk, Çello

 

Konserlerin başlama saati 21:00’dir.

 

Ilya Itin Biyografi

Rusya’nın Yekaterinburg şehrinde doğan Ilya Itin, yetenekli öğrencilere özel Sverdlovsk Okulu’nda Natalia Litvinova ile ilk kez piyano eğitimine başladı. 1990 yılında üstün başarı ile mezun olduğu Moskova Konservatuarı’nda efsane isim Lev Naumov ile beraber çalıştı. Itin, konservatuarda öğrenciyken 1990 yılında Russian National Rachmaninov yarışmasında ikincilik alarak katıldığı ilk büyük piyano yarışmasını kazandı. Aynı yıl William Kapell yarışmasında Birincilik, ayrıca Casadesus Competition’da Özel Chopin Ödülü, En İyi Mozart Performans Ödülü, En İyi Prokofiev Performans Ödülü ve Gina Bachauer Competition’da Üçüncülük Ödülü aldı.

 

1996 yılındaki Leeds International Piano Competition’da Altın Madalya, BBC Dinleyici Ödülü ve Çağdaş Müzik Ödülü aldığından bu yana Ilya Itin, gittiği her yerde övgü dolu eleştiriler aldı ve kapalı gişe temsiller verdi.

 

Ilya Itin dünyanın en iyi orkestra şefleri ile birlikte çalıştı. Itin, başta Cleveland Orchestra, St. Petersburg Philharmonic, Tokyo Symphony, National Symphony ve London Philharmonic olmak üzere birçok ünlü orkestra ile çok alkış toplayan bir solocu oldu.

 

Ilya Itin’in başarılı geçmişi, onun çok yönlülüğünü ortaya çıkarıyor. En son Rachmaninov’un 24 Prelüdünü ve Prokofiev’in 7’nci ve 8’inci sonatlarını Miami Uluslararası Piyano Festivali’nin Ustalar Kuşağı’nda bir gün içinde canlı olarak kaydettiği “Russian Marathon” konserlerinin DVD’sini çıkardı. Diğer kayıtları arasında Jerusalem Camerata ile çaldığı Beethoven’ın 2’nci Piyano Konçertosu ve Mussorgsky’s Pictures ile birlikte çaldığı Prokofiev’in 6’ncı Sonatası yer almaktadır. Itin, aynı zamanda Miami Uluslararası Piyano Festivali’nde efsane kemancı Haendel ile verdiği resitalin de kaydını piyasaya çıkarmıştır.

 

Itin’in en son Japonya’da ve Amerika Birleşik Devletleri’nde verdiği konserler arasında kapalı gişe resitallerle masterclass’lar öne çıkmaktadır. 2008-2012 yılları arasında beş yıldır Chamber Music Classics of Naples sanatçısı olarak oldukça övgü toplayan yaylı sazlar dörtlüsü ile piyano trioları, kuartetleri ve kuintetlerinde yer almıştır.

 

Ilya Itin, Tokyo’daki Musashino Academy’nin ve Princeton University’deki Golandsky Institute’un öğretim kadrosundadır. Ilya Itin, kendine ait bir eğitim stüdyosunun da olduğu New York’ta ve aynı zamanda Tokyo’da yaşamaktadır. Itin, Patrons of Exceptional Artists desteği aldığından dolayı minnettarlık duymaktadır.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020