Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1762
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 52 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gümüşlük klasik müzik festivali başlıyor... - 11.07.2014Gümüşlük, bu yaz yine klasik müzikseverlerin uğrak noktası olmaya hazırlanıyor. 11 yıldır düzenlenen ve Gümüşlük’ü kültür ve sanatta turizm bölgeleri arasında ön sıralara taşıyan Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 12 Temmuz – 15 Ağustos tarihleri arasında dünyaca meşhur klasikçileri konuk edecek.

 

Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay’ın sanat danışmanlığında, Piyanist Eren Levendoğlu’nun sanat yönetmenliğinde, Bodrum Klasik Müzik Derneği tarafından organize edilen Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, bu yıl yine geçtiğimiz yıl taşındığı Koyunbaba Antik Taş Ocağında gerçekleştirilecek.

 

Onay, güçlü bir repertuar sunacak

Festivalin açılış konserini Devlet Sanatçımız Piyanist Gülsin Onay verecek. Başladığı yıldan bu yana tüm destek ve özverisiyle festivalin dünya çapında duyulmasını sağlayan Gülsin Onay, her yıl programda yer alarak sevenlerine unutulmaz performanslar sunuyor. Bu yılın açılış konserini verecek olan sanatçı, gecede güçlü bir repertuarla izleyicinin karşısında olacak. Onay, geceye Johann Sebastian Bach’ın “Artita no.1 in b flat Major BWV 825” adlı eseriyle başlayacak. Ardından Edward Elgar’dan “In Smyrna” ve Felix Mendelssohn-Bartholdy’den “Variations sérieuses in D minor op.54” adlı eserlere yer verecek. Programın ikinci yarınsa Gülsin Onay, Frederic Chopin’in üç eserini seslendirecek. İlk olarak, “Ballad no.3 in A flat Major op.47”, ardından “Nocturne in E flat major, op.9 no.2” ve son olarak “Sonata no.2 in B flat minor op.35 (Funeral March)”.

 

Festivalde kimler var?

Festivalin konukları arasında izleyicinin önceki yıllardan hatırlayacağı önemli müzisyenler yer alacak. Festivale daha önce 2007 ve 2011 yıllarında katılan meşhur Rus piyano virtüözü Ilya Itin, bu yıl da festival sahnesinde yer alacak. Daha önce 2’şer defa festivalin konukları arasında yer alan Hırvat Piyanist Kemal Gekiç ve Fransız Piyanist Jean-Bernard Pommier de festivalde izleyiciyle buluşacak. Bu yıl festivalde iki Trio yer alacak. Fransız ve Türk sanatçılardan oluşan Trio Milhaud; Gülsin Onay, Erkin Onay ve Dorukhan Doruk’tan oluşan Gümüşlük Trio yine festival sahnesinde olacak. Festivalde Fransız Piyanist Mirella Giardelli, Türk Soprano Çimen Seymen’e eşlik edecek. Ayrıca Rus Kemancı Olga Martinova, Fransız Obuacı Céline Moinet, Portekizli Fagotçu Rui Lopez, genç piyanistlerimiz Cem Babacan ve Erdem Mısırlıoğlu, İngiliz Çelist Jonathan Bloxham da festivalin yıldızları arasında yer alıyor.

 

Gümüşlük Festival Akademisi’nde (GFA) ustalık sınıfları devam ediyor

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Türkiye’de müzik okulu olan ilk klasik müzik festivali olma özelliğini taşıyor. 2006 yılında kurulan Gümüşlük Festival Akademisi, bu yıl da geçen yıllarda olduğu gibi genç yeteneklere eğitim verecek. 360 öğrenciye sertifika veren GFA’da bu yıl 14 Temmuz – 21 Temmuz tarihleri arasında Elif Şahin; 22 Temmuz – 6 Ağustos tarihleri arasında festival konukları Kemal Gekic, Ilya Itin, Gülsin Onay ve Jean-Bernard Pommier’ın katılımlarıyla piyano masterclassı gerçekleşecek. 3 – 9 Ağustos tarihleri arasında ise Olga Martinova genç yeteneklere keman masterclassı verecek.

 

2014 PROGRAM

12 Temmuz Gülsin Onay, Piyano (Açılış Konseri)

15 Temmuz Rui Lopez (Portekiz) Fagot, Céline Moinet (Fransa) Obua ve Cem Babacan (Türkiye), Piyano

22 Temmuz Kemal Gekic (Hırvatistan), Piyano

25 Temmuz Erdem Mısırlıoğlu, Piyano ve Jonathan Bloxham (İngiltere), Çello

28 Temmuz Ilya Itın (Rusya), Piyano

4 Ağustos Jean-Bernard Pommier (Fransa), Piyano

8 Ağustos Jean-Bernard Pommier ve Olga Martinova (Fransa), Piyano ve Keman

10 Ağustos Çimen Seymen, Soprano ve Mirella Gardelli, Piyano

12 Ağustos Trio Milhaud (Fransa, Türkiye)

15 Ağustos Gümüşlük Trio, Gülsin Onay, Piyano, Erkin Onay, Keman, Dorukhan Doruk, Çello

 

Konserlerin başlama saati 21:00’dir.

 

İletişim

0 537 656 71 27

0 532 163 17 65

www.gumuslukfestival.org

gumuslukfestival@gmail.com

www.twitter.com/gumuslukfest 

www.facebook.com/gumuslukfestival

Sponsorlar

T.C. Başbakanlık Tanıtma Fonu, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, BODTO, Bodrum Belediyesi; Bosch, Neoyapı ve Devecioğlu

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020