Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 20 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası kontrbas sanatçılarından Kürşat And toprağa verildi. - 11.10.2013İzmir Devlet Senfoni Orkestrası kontrbas sanatçısı ve Türkiye'nin önde gelen caz müzisyenlerinden, 49 yaşındaki Kürşat And, geçirdiği ikinci kalp ameliyatı ardından yaşamını yitirdi. And, cemevinde ve Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

 

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası kontrabas sanatçısı Kürşat And, 11 Eylül’de anjiyo olan, 2 gün sonra kalp kapakçığı takılan, 1 hafta sonra kalp kapakçığının uyumsuzluk göstermesi üzerine tekrar hastaneye kaldırıldı. Salı sabahı kurtarılamayan İzmir Devlet Senfoni Orkestrası kontrabas sanatçısı Kürşat And için Çiğli Evka 2 Cem Evi'ndeki ilk tören ardından Ahmet Adnan Saygun Kültür Merkezi'nde tören düzenlendi.

 

İzmir’de ve Türkiye’deki Caz müziğinin duayenlerinden kabul edilen Kürşat And’ın cenaze törenine yurt dışında bulunan kızları Eda ve Duru’nun yanı sıra annesi Türkan And ve Babası Arsan And, yakınları, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, İzmir Devlet Opera Balesi Sanatçıları, sanatçı dostları ve müzik dünyasından sevenlerinden oluşan kalabalık bir grup katıldı. Sayısız konsere çıktığı sahneye bu kez tabutu konulan And’ın kontrabası ve sandalyesini görenler gözyaşlarını tutamadı. Salonu dolduran binin üzerindeki seveni And’a son görevini saygı duruşu ve alkışlarla yerine getirdi. Sahneye çıkan arkadaşlarının bazıları gözyaşlarına boğuldu, konuşamadı. Tören ardından meslektaşlarının omuzlarında cenaze aracına taşınan And’ın cenazesi Menemen Ulukent Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 

Kürşad And Kimdir?

Kürşat And, 1964 yılında Ankara’da doğdu, müziğe kemanla başladı, İzmir Devlet Konservatuarı Kontrabas Bölümünden mezun oldu. Okul yıllarında caza ilgi duydu ve Tuna Ötenel, Ali Perret, Erol Pekcan, Muvaffak Falay, İmer Demirer, Neşet Ruacan, Peter King, Jean Loup Longnon gibi pek çok caz ustasıyla çaldı, konserler verdi, uluslararası festivallerde yer aldı. And İzmir Devlet Senfoni Orkestrasında görev yapıyordu.

 

DHA

          Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020