Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1746
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 67 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Sarp Maden, Gümüşlük Caz Günlerinin konuğu - 29.08.2012Türkiye’nin önemli caz gitaristleri arasında öne çıkan Sarp Maden, Gümüşlük Caz Günleri kapsamında 31 Ağustos Cuma ve 1 Eylül Cumartesi akşamı saat 21:30’da tarihi mekan Eklisia’da cazseverlerle buluşacak.


T.C. Ba
şbakanlık Tanıtma Fonu, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gümüşlük Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Ticaret Odasının resmi sponsorluğunda; Bilkent Senfoni Orkestrası, TÜRSAB BYK, Bosch, Denizbank, Hollanda Büyükelçiliği ve Hollanda – Türkiye Diplomatik İlişkilerinin 400. yılı etkinlik sponsorluğunda devam eden 9. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında düzenlenen Gümüşlük Caz Günlerinde sahne alacak olan Sarp Maden’e piyanoyla Serkan Özyılmaz, saksafonla Engin Recepoğulları, kontrbasla Matthew Hall ve davulla Derin Bayhan eşlik edecek.


Sarp Maden Grubu, Eklisia Teras’ta gerçekle
şecek gecede caz müziğinden özgün eserlere ve kendi bestelerine yer verecek. Birçok caz sanatçısıyla çalışan ve farklı projelerle adını duyuran Sarp Maden, gitar tekniği ve armoni bilgisiyle, genç yaşına rağmen Türkiye'nin önemli gitaristlerinden biri olarak kabul ediliyor. Özellikle katıldığı birbirinden farklı birçok proje ile tanınan Sarp Maden, Volkan Öktem ve Çağlayan Yıldız ile 1997 yılında trio-mrio’yu oluşturdu ve ertesi yıl kendi adlarıyla çıkan albümlerini kaydettiler. Daha sonra grup Quartet Muartet ismini aldı. Quartet olarak ilk albümleri “Dokuz parça” 2004’te kaydedildi. 

Quartet Muartet dı
şında Lodos’la da çalışmalarını sürdüren Sarp maden, Acid trippin, Can Kozlu, Ricky Ford, Jazzistance, Ali Perret, Neşet Ruacan, Önder Focan, Nilüfer Verdi, Oğuz Büyükberber, Erkan Oğur, Mike Wilkins, Bülent Ortaçgil ve çeşitli müzisyenlerle de çalıştı. Yer aldığı albümler arasında Trio Mrio, Lodos, Boyoz, Midnite Rebels, Nix, Günlük, Selen Gülün albümleri sayılabilir. Maden, ülkemizdeki hemen hemen tüm caz festivallerinde yer aldı. Akademi İstanbul’da armoni ve gitar dersleri verdi. Yer aldığı lodos albümü 1997’de yılın en iyi caz albümü seçildi. Sarp Maden solo albümü “Bence” ile Türk caz sahnesinde dikkatleri üzerinde topladı.


Sponsorlar

9. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, T.C. Başbakanlık Tanıtma Fonu, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gümüşlük Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Ticaret Odasının resmi sponsorluğunda; Bilkent Senfoni Orkestrası, TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu, Bosch, Denizbank, Hollanda Büyükelçiliği ve Hollanda – Türkiye Diplomatik İlişkilerinin 400. yılı etkinlik sponsorluğunda; Müzeciler Derneği, Ekin Ofset, Lambda, Erenler Sofrası, Otel Gümüşlük, Victoria’s, Risa Hotel, Myndos, Bodrum Life, BSF Elektrik’in katkılarıyla gerçekleştiriliyor. Festivalin medya sponsorluğunu ise İZ TV üstleniyor.

9. Uluslararası Gümü
şlük Klasik Müzik Festivali kapanış konseri

7 Eylül – Gülsin Onay

Bilet Satı
ş

Eklisia Gümüşlük 0 507 349 59 68

Mybilet - www.mybilet.com


Biletler:

Eklisia Açıkhava ve Eklisia Teras konser bilet fiyatları 25 TL'dir.

İ
letişim

0 507 349 59 68

www.gumuslukfestival.org

gumuslukfestival@gmail.com


Konserlerin ba
şlama saatleri 21:30

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019