Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1748
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 72 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Senfoni orkestralarına eleman alınacak... - 16.09.2006İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’na 1 korno, 1 trompet; Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’na 2 korno, 1 kontrbas, 1 viyola; Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’na 3 keman ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’na da 4 keman sanatçısı olmak üzere 13 stajyer sanatçı alınacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İzmir, Antalya ve Çukurova Devlet Senfoni Orkestraları ile Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrasında boş bulunan pozisyonlara eleman alınması amacıyla 2-13 Ekim tarihleri arasında giriş sınavı düzenlenecek.

Adaylarda, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımaları, sınav tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmaları, 1 Ocak 2006 tarihi itibarıyla 31 yaşından gün almamış olmaları, resmi ve özel konservatuarlardan veya müzik bölümü bulunan okullardan mezun ya da özel müzik öğrenimi görmüş olmaları şartları aranacak.

Ayrıca adayların, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Yönetmeliği’nin 92’nci ve 94’üncü maddelerinde belirtilen eserleri icra etmeleri gerekiyor.

Sınava katılmak isteyenler, 22 Eylül 2006 tarihine kadar Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, sınav açılacak orkestra müdürlükleri ve bakanlığın www.kulturturizm.gov.tr adresinden başvuru yapabilecekler.

Geniş bilgi çin bakınız:

http://www.kultur.gov.tr/TR/BelgeGoster.aspx?F6E10F8892433CFF4497A73B597516EAAE52736517C4A993Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019