Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 25 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Bilet aldınız mı? Simone Dinnerstein, bu Cumartesi Sakıp Sabancı Müzesi 'the Seed'de... - 09.05.2012Simone Dinnerstein, 2011 yılında US Billboard Classical listelerinin en çok satan enstrümantalisti oldu. Ona bu başarıyı getiren "Bach: A Strange Beauty" albümünden bir yıl sonra, bu sene başında yayınlanan son albümü "Something Almost Being Said" ise daha yayınlandığı birinci hafta en çok satanlar listesinde ilk sıralarda yerini aldı."Bach Piyanisti" olarak büyük üne kavuşan NewYork'lu sanatçının piyanizmini, dünya basını "kişilikli", "derin" ve "zarif" kelimeleri ile tanımlıyor. The Oprah Magazine ise "Hayatta sadece 1 saat 18 dakikanız varsa Simone Dinnerstein'ın "Bach Goldberg Varsaysonları" albümünü dinleyin!" diyor. Amerika'nın ünlü müzik okulu "The Juilliard School"dan mezun olan Dinnerstein, "Astral Artist National Auditions Award" ve iki kere de "the Classical Recording Foundation Award" kazandı. 2005'te Carnegie Hall'da verdiği ilk resitalinin ardından Bach yorumu öyle büyük bir beğeni topladı ki ardından Viyana'da Konzerthaus, NewYork'ta Metropolitan Müzesi ve Lincoln Center, Londra'da Wigmore Hall'un da aralarında bulunduğu dünyanın en önemli merkezlerinde sahneye çıktı. Konser ve resitallerini bir fırtına gibi estiği dünya turneleri izledi.

Uluslararası çevrelerde süratle ün kazanan sanatçının büyük ba
şarı yakalayan albümleri ve uluslararası basının övgü dolu sözleri Dinnerstein'ın ününü pekiştirdi. Lincoln Center "Great Performers" dizilerinde yer alan Simone Dinnerstein'ın davet edildiği festivaller arasında Mostly Mozart, Aspen, Ravinia ve Stuttgart Bach festivallerini, birlikte sahne aldığı orkestralar arasında Atlanta Senfoni, New York Filarmoni, Viyana Senfoni, Çek Filarmoni, Montreal Senfoni ve Tokyo Senfoni orkestraları ilk sıralarda sayılabilir.

BBC radyoları, Alman Ulusal Televizyonu, Gramophone, BBC Music Magazine, Classic FM Magazine, The New York Times, The Wall Street Journal, Stern, The Sunday (Londra) Times Magazine, The Daily Telegraph, The Independent, The Guardian, ve Frankfurter Allgemeine Zeitung da Dinnerstein'a yer veren medya arasında ilk akla gelen isimler.


2007 yılında, Bach'ın Goldberg varyasyonlarını seslendirdiği ve saygın plak şirketlerindenTELARC tarafından yayınlanan ilk solo albümü, US Billboard listesinde (satışların ilk haftasında) 1 numaraya yerleşti. Albüm öyle büyük bir başarı getirdi ki New York Times, Los Angeles Times, New Yorker ve Time Out New York tarafından“2007'nin En İyileri” listelerinde yayınlandı. Barnes&Noble kitabevi 2007'nin en iyi 5 başlangıcından biri olarak Dinnerstein'ı seçerken, iTunes “En İyi Klasik-Editörün Seçimi" etiketini ve amazon.com "2007'nin En İyi CD'si" ünvanını verdi. Bu çok başarılı albüm Eylül 2008'de Diapason d'Or ödülünü kazandı. Simone Dinnerstein 2010 yılı başında SONY CLASSICAL sanatçısı oldu.

Simone Dinnerstein piyanosundan kısa bir alıntı için lütfen a
şağıdaki linki tıklayınız.

Philip Lasser's Twelve Variations on a Chorale by J. S. Bach

 
P R O G R A M

BACH

French Suite No. 5
BACH
Partita No. 2
BACH
English Suite No. 3
BACH
Partita No. 1

Piyano: Steinway & Sons Concert Grand D
AKBANK tarafından sa
ğlanmaktadır.
Te
şekkür ederiz.


SAKIP SABANCI MÜZESİ 'the Seed'
BİLETLER: 110TL
BİLET AL

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021