Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 28 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Şef İbrahim Yazıcı için imza kampanyası - 07.05.2012Türkiye'nin en sevilen orkestra şeflerinin başında gelen İbrahim Yazıcı'nın İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'ndaki görevinden ayrılacağı haberi, İzmirli klasik müzikseverler arasında endişe ve üzüntü yarattı. İzmir DSO ile bir süredir çeşitli sıkıntılar yaşadığı bilinen Yazıcı ile orkestranın arasındaki ilişkilerin son günlerde kopma noktasına geldiği ve konu hakkında Bakanlığın nihai kararının beklendiği, kamuoyuna yansıyan bilgiler arasındaydı. Öte yandan, Yazıcı'nın orkestrasının başındaki görevinden ayrılmasını istemeyen İzmirli sanatseverler, imza kampanyası başlatma kararı aldılar. Facebook üzerinden duyurulan imza kampanyasının, İzmir DSO'nun konserlerini vereceği 11, 18, 19 ve 25 Mayıs günlerinde, Ahmed Adnan Saygun Kültür Merkezi önünde düzenleneceği bildirildi. Konuyla ilgili Facebook üzerinden yapılan duyuru ise şöyle:

 

"İzmirli müzikseverler olarak İbrahim Yazıcı'yı, onun müziği sevdiği kadar seviyor, şefimizi geri istiyoruz!!"

 

İzmir’in müzikseverleri olarak, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın orkestra şefi sevgili İbrahim YAZICI’nın orkestra’dan ayrılacağı haberini üzüntüyle öğrendik. Bunun nedeninin orkestradaki teknik kurulu oluşturan sanatçıların fikri olduğu gerçeği de bizleri oldukça şaşırttı. İbrahim Yazıcı'nın sadece konserler yoluyla bizlere ulaştırabildiği katkısının yanı sıra, İzmir’e de katkısı olmuştur.. olmaktadır ve daha da önemlisi olmaya devam etmelidir... O bizlerin orkestra şefimizdir… Dinleyiciyi önemsemiş, içtenliğini müziğiyle bizlerle paylaşştır.. Bizim şefimizdir ki iletişim becerisiyle büyük solist ve şeflerle dinleyiciyi buluşturmuştur.. Sanatçıların erişilemez dokunulmaz ayrıcalığı yerine kalpten samimiyeti ile kalbimizde ayrıcalıklı bir yer edinmiştir. Peki simdi ne olacak ?

 

Bizce olması gereken otobüslerle dinleyicinin neredeyse zar zor bulunup salonların doldurulmaya çalışıldığı günlere geri dönmemek için akilci çözümler üretmeli… Çözümler için seyircinin tepkisi gerekiyorsa İzmir dinleyicisi bunu orkestrası, kenti ve İbrahim Yazıcı için yapacaktır..

 

Sevgili İbrahim Yazıcı Seni seviyoruz... IZMIR ve GERCEK MUZIKSEVERLER..

 

Şefimizi geri getirmek için, Kültür Bakanlığına sunulmak üzere, 11, 18, 19, 25 Mayıs İzDSO konserlerinde, Ahmed Adnan Saygun Kültür Merkezi önünde imza toplanacaktır. Tüm sanatseverleri bekliyoruz...

Andante

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021