Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 22 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Fazıl Say'a soruşturma açıldı! - 13.04.2012Piyanist Fazıl Say'a sosyal paylaşım sitesi Twitter'da yazdığı mesajlar nedeniyle soruşturma açıldı.

Vatan gazetesinden Elif Altın'ın haberine göre,
İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na yapılan suç duyurusunda, Say'ın İslam inancına saldırı niteliğinde ve bu inanca mensup insanları incitecek ve infialine sebep olacak mesajlar yayınladığı ifade edildi. Ayrıca Say'ın bu yazılar ile sadece Müslümanları değil Hıristiyan ve Yahudileri de rencide ettiği iddia edildi. Suç duyurusunda, bu yazıların Türk Ceza Kanunu'nda belirtilen ve 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik' ve 'dini değerlere hakaret' eylemini düzenleyen 216. maddenin 1 ve 3. maddelerine aykırı olduğu belirtildi.

Suç duyurusunu i
şleme alan savcılık, Say hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma sonunda 1.5 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılabilecek.

ŞAMİL TAYYAR HAKKINDA DA SORUŞTURMA BAŞLATILACAK MI?

Fazıl Say'a yönelik yapılan suçlama konu olan twitler Say'ın Ömer Hayyam'a ait dörtlü
ğü twitter hesabında paylaşmasıyla başladı. Say'ın paylaşğı dörtlüğe tepki gösteren twittter kullanıcılarından biri de AKP milletvekili Şamil Tayyar oldu. Tayyar twitter hesabından" o zat Kuran'daki cennet için kerhane veya meyhane mi diye soruyor. Ben de ona soruyorum nerde doğdun kerhanede mi? Kuran'ın secmeli ders olmasına içerleyip kutsal kitabımız ve ezana küfreden insan kılığındaki Fazil Say, hangi kerhanede dünyaya geldi?" diyerek Say'a tepki göstermişti. Tayyar'ın ağır hakaret içeren sözlerine yönelik herhangi bir soruşturma başlatılıp başlatılmayacağı merak konusu.

Gazete Vatan

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021