Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1748
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 66 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

‘Leyla Gencer’de geri sayım - 20.08.2006Bu yıl dördüncüsü yapılacak Leyla Gencer Şan Yarışması, İKSV ve La Scala Tiyatrosu Sahne ve Gösteri Sanatları Akademisi Vakfı’nın işbirliğiyle 25 - 30 Ağustos 2006 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Final gecesi biletleri satışta.

20. yüzyılın en büyük divalarından Leyla Gencer önderliğinde düzenlenen Leyla Gencer Şan Yarışması, uzun bir aradan sonra Doğuş Grubu ve Garanti Bankası’nın sponsorluğunda, Dışişleri Bakanlığı’nın desteği ve Borusan Holding’in katkılarıyla yeniden hayata geçiyor.

Leyla Gencer başkanlığında La Scala’da oluşturulan ön eleme jürisi, Haziran ayı boyunca defalarca toplanarak, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen 162 başvuruyu değerlendirdi ve İstanbul’daki elemelere katılmaya hak kazanan 40 yarışmacıyı belirledi.

Yarışma Sekreteri Daniele Borniquez’in yaptığı açıklamaya göre yarışmaya yapılan rekor sayıda başvuru içinde çeşitli ses renklerinden 60 şancı ile başta gelen Türkiye’yi 15’er şancı ile ABD ve Rusya, ardından da 10 şancı ile Gürcistan Halk Cumhuriyeti izliyor.

Jürinin başvuruları İstanbul’a çağırılacak yarışmacıları belirlerken zorlandıklarını belirten Borniquez: en çok katılımın sopranolardan (61), en az katılımın ise tenorlardan (16) olduğunu, yarışmaya çağrılan en iyi tenor seslerin de Türk şancılar olduğunu belirtti.

25 Ağustos Cuma günü provalarla başlayacak yarışma kapsamında, 26 Ağustos Cumartesi ve 27 Ağustos Pazar günleri piyano eşliğinde gerçekleşecek çeyrek finalin ardından, 28 Ağustos Pazartesi günkü yarı finalde 6 finalist belirlenecek.

Leyla Gencer Şan Yarışması’nın finali, 30 Ağustos Çarşamba akşamı saat 20.00’de Aya İrini Müzesi’nde izleyiciye açık olarak gerçekleştirilecek. Finalistler, jüri tarafından belirlenecek aryaları, Gürer Aykal yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın eşliğinde seslendirecek. Final gecesinde, toplamı 23.500 Euro’yu bulan ödüller, jürinin kararları doğrultusunda sahiplerini bulacak.

BİLETLER HAKKINDA...
IV. Leyla Gencer Şan Yarışması’nın final gecesinin biletleri, Biletix satış noktaları, Biletix çağrı merkezi (216) 556 98 00, www.biletix.com ve İKSV binasında (İstiklal Cad. No:146 Beyoğlu - 212 334 07 11 / hafta içi saat 10.00-18.00 arası) satışa çıktı.

Bilet fiyatları; 75 YTL (balkon), 40 YTL, 20 YTL ve 10 YTL’den (öğrenci) olarak belirlendi. İstanbul Kültür Sanat Dostları üyeleri konser biletlerinde “İKSD üyelerine özel indirim”lerden yararlanabilecekler.

Ayrıntılı bilgi için:

www.iksv.org

www.leylagencer.org


Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019