Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1745
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 52 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Tuncer Necmioğlu’nu kaybettik - 20.08.2006Tiyatro ve sinema sanatçısı Tuncer Necmioğlu, bir yıldır tedavi gördüğü Özel Ok Meydanı Hastanesi’nde bu sabaha karşı (20.8.2006 günü) 00.45’te hayatını kaybetti.

Tuncer Necmioğlu için 22 Ağustos Salı günü saat 11.00’de İstanbul Devlet Tiyatrosu Taksim Sahnesi’nde tören yapılacak. Tören sonrasında naaşı Teşvikiye Camii’ne götürülecek ve burada öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Hasdal Kabristanı’na defnedilecek.

Geçtiğimiz günlerde 50. sanat yılını düzenlenen özel bir gece ile kutlayan Necmioğlu 1936 yılında doğdu. Tıp Fakültesi’nde ve İTÜ Makine Bölümü’nde öğrenim gördü. Öğrenim yıllarında tiyatro çalışmalarına başladı.

Halk oyuncularının kuruculuğunu ve genel sanat yönetmenliğini yaptı.

Arena, Ankara Sanat, Küçük Sahne ve Devlet Tiyatroları’nda profesyonel olarak çalışan Necmioğlu, sinemada karakter oyuncusu olarak yüzlerce filmde oyuncu, senarist ve yönetmen olarak görev aldı.

Yer aldığı yapımlardan bazıları: “Hudutların Kanunu”, “Kızılırmak Karakoyun”, “Pir Sultan Abdal”, “Kuma”, “Estergon Kalesi”, “Dar Alanda Kısa Paslaşmalar”, “Hoşçakal Yarın”, “Dil Yarası”, “Elveda Dostum”.

TİYATRO ELEŞTİRMENLERİ, YASINI TUTUYOR
Uluslarararası Tiyatro Eleştirmenleri Birliği (AICT) Türkiye Merkezi (TEB) bir bildiri yayımlayarak Tuncer Necmioğlu’nun ölümünden duydukları üzüntüyü dile getirdi.

“Bir düzgün adamı, bir gerçek tiyatrocuyu, tam bir karakter oyuncusunu, karizmatik, ama aynı zamanda babacan bir kişiliği kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz” denilen bildiride, “İki aydır yitirdiğimiz tiyatrocu değerlerimize ne yazık ki Tuncer Necmioğlu da eklendi. Onların olduğu gibi Necmioğlu’nun da yasını tutacağız” sözlerine yer verildi.

Bildiride, tiyatro ve sinema oyuncusu Tuncer Necmioğlu’nun Arena, Ankara Sanat, Küçük Sahne gibi topluluklarda profesyonel olarak çalıştığı ve 50. sanat yılının yaklaşık iki ay önce Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda yapılan törenle kutlandığı hatırlatıldı.
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019