Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1746
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 66 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 13. Uluslararası İstanbul Caz Festivali, 16 Temmuz'da sona erdi. - 23.07.2006İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 13. Uluslararası İstanbul Caz Festivali, 16 Temmuz'da sona erdi. İki hafta boyunca 30’un üzerinde topluluk ile 200’ün üzerinde yerli ve yabancı müzisyeni şehrin 10 farklı mekânında ağırlayan Festival, bu yıl da cazın coşkusunu İstanbul sokaklarına ve Kemer Golf&Country Club’dan Büyükada’ya kadar taşıdı. Son günde ise “Caz Vapuru”nda renkli müziklerle eğlenceli bir gün yaşadılar…

İstanbul Caz Festivali’ni  biletli ve davetiyeli olarak yaklaşık 37.000 caz sever izledi.

Uluslararası İstanbul Caz Festivali’nin 3 Temmuz'da Esma Sultan Yalısı’nda yapılan açılış galasında Festivalin “Yaşamboyu Başarı” ödülleri Türk cazına öncülük etmiş eleştirmen ve müzik yazarı Cüneyt Sermet ile kontrbas ustası Selçuk Sun’a verildi. Açılış Galası’nın ünlü Amerikalı caz vokalisti Steve Tyrell unutulmaz bir konser verdi.

Daha önce Miles Davis ve Keith Jarrett gibi isimleri ağırlayan, festivalin vazgeçilmez mekânı Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi Festival boyunca yine unutulmayacak gecelere sahne oldu.

Diana Krall konseri festivalin en çok ilgi gören konserlerinden biriydi. Biletleri kısa sürede tükenen konserde merdiven bileti almak isteyen hayranları konser günü kapıda uzun kuyruklar oluşturdu.

Brezilya Kültür Bakanı Gilberto Gil ile Paul Weller konserleri de festivalin uzun süre dillerden düşmeyecek konserleri arasındaydı… Her iki sanatçı da konserleri sonunda seyirciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandılar.

Caz dünyasının efsanevi isimlerinden oluşan iki üçlü projeyi izleyicilerle buluşturan gece ise festivalin en özel gecelerinden biri oldu. Gecede Sangam projesi ile Charles Lloyd, Zakir Hussain ve Eric Harland’ın ardından, Trio Beyond ile John Scofield, Jack DeJohnette ve Larry Goldings sahne aldı.
 
Festivalin en çok ilgi gören bir diğer konseri ise, Kudsi Erguner Norveçli basçı Arild Andersen ve Brezilya’nın vurmalı çalgılar efsanesi Nana Vasconcelos’un projesi oldu. “Üç Usta, Bir Buluşma” adlı konserin biletleri çok kısa sürede tükendi. 

İstanbul Caz Festivali’nin “New Folks” adlı yeni serisinin bu yılki konukları CocoRosie’nin, Emek Sineması’ndaki konseri ise festivalin en ilginç gecelerinden biri oldu. Biletlerinin hepsinin bittiği gecede, CocoRosie izleyenlerden tam not aldı.

Festivalin Babylon ve İstanbul Jazz Center’da gerçekleşen kulüp gecelerine bu yıl da ilgi büyüktü.

Son üç yıldır yapılan Genç Caz Konserler Dizisi, bu yıl da devam etti. Gevende, İpek Dinç Quartet, 2 Saksofon ve Uzunyol Üçlüsü grupları Parkorman’da konser vererek caz severlere keyifli bir Pazar günü yaşattılar.Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019