Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 47 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Başarılı müzik elçilerimiz Ezgi ve Dr. Hakan Tezonar çifti yılın son konserlerini Almanya ve Türkiye'de icra edecekler. - 24.11.2011Uzun yıllardır Almanya-Wiesbaden de yaşayan müzik elçilerimiz, sanatçı Tezonar çifti, 2011 yılının son konserlerini, Almanya ve Türkiye‘ de icra edecekler.

Ezgi Tezonar’ın biyografisi:
Bandırma´da do
ğdu ve ilk piyano derslerini Prof.  EDUARD ZUCKMAYER´in öğrencisi olan babası müzik öğretmeni MÜMTAZ NALCIOĞLU´ndan aldı. İlk piyano konserini de 7 yaşındayken yine babası ile dört el piyanoda İstanbul Kadıköy Halk Eğitim Merkezi‘nde verdi.

1978´de Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı´na girdi ve burada Prof. TÜL
İN BABAC-ULUSOY´un öğrencisi olarak okulunu bitirdi. Daha sonra iki yıl aynı kurumda (MSÜ Devlet Konservatuvarı) öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Konservatuvardaki ö
ğrencilik yıllarında, verdiği çesitli solo ve ikili konserlerin yanında, yaz kurslarına da katılarak burada AYŞEGÜL SARICA, İDİL BİRET ve LEONID BRUMBERG ile çalışmalarını derinleştirdi.

Bu arada piyanist, virtüöz ARIN KARAMÜRSEL ile tanışarak artistik piyano repertuar çalışmalarını kendisi ile devam ettirdi. Bunun yanında Besteci ALİ DARMAR ile de eser analizleri yaptı.

1992 yılında eşi Hakan Tezonar ile beraber Frankfurt Müzik Yüksek Okulu’nun (“Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main”) sınavlarını kazanarak çalışmalarını burada sürdürdü. Bu arada 1992-1996 yıllarında Bonn´da kurulan TÜRK-ALMAN EĞİTİM DERNEĞİ´nin bursunu alarak Prof. HERBERT SEIDEL ile piyano, Prof. RAINER HOFFMANN ile oda müziği, Prof. BERNHARD WETZ ile piyano pedagojisi ve Prof. Dr. PETER ACKERMANN ile de Türk Bestecileri ve Türk Piyano Prelüdleri hakkında diploma tezi yazarak okulundan PEKİYİ derecesiyle mezun oldu.

Almanya´da sayısız solo ve eşi Hakan Tezonar ile beraber dört el konserler veren sanatçı, olumlu gazete eleştirileri almıştır. Diploma çalışmaları ve yine Frankfurt Müzik Yüksek Okulu’nda klasik piyano repertuvarının yanında, ADNAN SAYGUN, ULVİ CEMAL ERKİN, İLHAN USMANBAŞ, ALİ DARMAR ve MUHİDDİN D.DEMİRİZ´in piyano prelüdlerinden örneklerle CD kaydı yapmıştır.

Şu anda konserlerinin yanı sıra, Almanya´da Wiesbaden ve Rheingau müzik okullarında piyano öğretmeni olarak görevini sürdürmektedir.

Hakan Tezonar’ın biyografisi:

İstanbul´da doğdu ve 7 yaşındayken babasının da (Heykeltras Prof. Dr. HALUK TEZONAR) desteğiyle  ilk piyano derslerini H. COHEN´den aldı. 1977´de Mimar Sinan Üniversitesi, Devlet Konservatuvarı’na girerek burada Prof. BAHAR TOKAY´ın öğrencisi olarak yüksek lisans çalışmalarını bitirdi.

Aynı okulda (MSÜ Devlet Konservatuvarı) doktora çalı
şmalarını (sanatta yeterlilik) Prof. SUNA EREL ile sürdürürken öğretim görevliliği de yaptı.

Konservatuvardaki ö
ğrencilik yıllarında yaz kurslarına katılarak, AYŞEGÜL SARICA ve İDİL BİRET ile çalıştı. Bu arada 1986 ulusal piyano yarışmasında ikincilik ödülünü kazandı. Bunun yanında, sayısız konserler ve çesitli radyo-TV programları yaptı.

Piyanist ARIN KARAMÜRSEL ile tanı
ştı ve artistik piyano çalışmalarını kendisi ile derinleştirirken, bir ara New York Julliard Müzik Okulu’nda  Prof. OXANA YABLONSKAYA´dan dersler aldı.

1992´de e
şi piyanist Ezgi Tezonar ile birlikte Frankfurt Müzik Yüksek Okulu’nun (“Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main”) sınavlarını kazandı. 1992-1996 Bonn´da kurulan TÜRK-ALMAN EĞİTİM DERNEĞİ´nin bursu ile Prof. HERBERT SEIDEL ile piyano, Prof. RAINER HOFFMANN ile oda müziği çalışarak aynı okuldan solist-piyanist diploması alarak PEKİYİ derecesiyle mezun oldu.

Almanya, Avusturya ve
İtalya´da konserlerinin yanında, eşi ile beraber dört el piyano çalışmalarının yanında, solo olarak verdiği konserlerinde sayısız olumlu eleştiriler almıştır. Doğaçlama ve beste çalışmalarını Almanya´da CD olarak kaydetmiştir.

Wiesbaden, Rheingau ve Maintal müzik okullarındaki piyano öğretmenliğinin yanında, rock-caz ve klasik müzik konser çalışmalarını halen Almanya´da devam ettirmektedir. 

İlk konser:

17. ARALIK 2011. Cumartesi; SAAT: 17.00 ( WEIHNACHTSKONZERT=Noel konseri))
 St. Mauritius Kath. Kirchengemeindezentrum, Abeggstr. 37- 65193 Wiesbaden- Sonnenberg adresinde.

İkinci konser:29. ARALIK.2011, Perşembe, SAAT: 20.00 ( YENİ YIL KONSERİ)  Büyük SalonCADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ (CKM) Bağdat cad. Haldun Taner Sokak No:11(Biletler 1. Aralık 2011´den  itiberen temin edilinebilinir)

KONSER PROGRAMI: ( Romantiklerle eski yılla vedala
şma, Hakan Tezonar´ın doğaçlamaları ile yeni yıl ile buluşmaya hoşgeldiniz!!..)

-Robert SCHUMANN " Papillons op.2
-Frederic CHOPIN     " Ballades" - in G- Moll (sol minör) op.23. Nr1,
                                                        - in As- Dur ( La bemol Majör) op. 47. Nr. 3
                                                        ( Ezgi TEZONAR )

Franz SCHUBERT " Fantasie"  in F- Moll ( fa minör )  zu vier Händen
                                 ( 4 El icin Fantazi ) op. 103
                                - Allegro molto moderato                                - Largo                                - Scherzo:Allegro Vivace                                - Finale: Allegro molto moderato

Edward GRIEG      " Peer Gynt " Suite ( 4 El ICIN ) Nr. 1 opp. 46 Nr.1
                               - "Morgenstimmung"                               -" Ases Tod "                               - " Anitra´s Tanz                               - In der Halle des Bergkönigs "                                ( Ezgi & Hakan TEZONAR )

----------------------------- Pause- ARA -----------------------------------------------

Hakan TEZONAR   " Fantasy for Ezgi"
                                - Improvisationen - DOĞAÇLAMALAR  

 Ayhan Azak / Frankfurt

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020