Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1765
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 37 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Ceren Hoca için 2,5 yıl sonra tören... - 21.11.2011Anadolu Üniversitesi (AÜ) Senfoni Orkestrası Genel Müzik Direktörü Orkestra Şefi Doç. Dr. Burak Tüzün, Türk arp sanatçısı Fatma Ceren Necipoğlu’nun Brezilya’daki Rio Arp Festivali’nden dönerken uçak kazasında hayatını kaybettiğini anımsattı.

Necipo
ğlu ile 7 yıl birlikte çalıştıklarını ifade eden Tüzün, onun Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu, çok yönlü, işine bağlı ve kendini sürekli geliştiren biri olduğunu söyledi.

Necipo
ğlu’nun cenazesinin 24 Kasım’da Paris’ten İstanbul’a getirileceğini anlatan Tüzün, şöyle konuştu: "Ceren, arp sanatçısı olmasının yanında Boğaziçi Üniversitesi Tercümanlık Bölümü’nü bitirmişti. Çok yönlü ve kendini geliştiren biriydi. Öğrencilerine ve mesleğine son derece düşkün, organizasyon yeteneği çok yüksekti. Aradan geçen bu kadar zaman sonunda cenazesinin bulunması acılarımızı tazeledi, ancak Ceren’in bir mezarının olması acılarımızı biraz olsun hafifletecek. Ceren için 24 Kasım’da İstanbul’da tören düzenlenecek. AÜ Senfoni Orkestrası olarak merhum arkadaşımızın anısına konser vereceğiz."

-"Adını hep ya
şatacağız"-

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Erol
İpekli de çok değerli bir öğretim üyesi ve sanatçı olan Necipoğlu’nun cenazesinin bulunmasının acılarını bir nebze azalttığını söyledi.

Necipo
ğlu’nun yetiştirdiği öğrencilerin de çok başarılı olduğunu dile getiren Doç. Dr. İpekli, "Herşeye rağmen aradan geçen bu kadar süre sonunda cenazesinin bulunması ve tören düzenlenmesi bizim için çok önemli. Yıllarca beraber çalıştık. Çalışma odası aynen duruyor, hiç dokunulmadı. Okulumuz onun adını her zaman yaşatacak" dedi.

-Necipo
ğlu’nun özgeçmişi-

AÜ Devlet Konservatuvarı’nda 2001 yılından beri ö
ğretim görevlisi olarak görev yapan Fatma Ceren Necipoğlu, İstanbul Pendik Merkez İlkokulundan 1984 yılında mezun oldu.

İstanbul Alman Lisesi, İstanbul Belediye Konservatuvarı ile İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Arp Bölümlerinde eğitim alan Necipoğlu, 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Arp Bölümü ileri devresi ile Boğaziçi Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık Bölümüne devam etti. 1997 yılında buradan mezun olan Necipoğlu, Louisiana Devlet Üniversitesi Müzik Fakültesi Arp Sanat Dalında 1999’da, Indiana Üniversitesi Müzik Fakültesi Arp Sanat Dalında da 2001 yılında yüksek lisans eğitimi aldı.

Fransızca,
İngilizce ve Almanca’yı iyi derecede bilen Necipoğlu, 2001 yılında AÜ Devlet Konservatuvarında öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı.

Üniversitede Arp Sanat Dalının kurulmasına öncülük eden bekar Necipo
ğlu, 61 sanatsal etkinlikte yer aldı.

Anne ve babası
İstanbul’da yaşayan, AÜ’nün ulusal ve uluslararası 3 projesinde görev alan Necipoğlu, "World Harp Congress" adlı Uluslararası Dünya Arp Kongresi Birliği ile Arp Sanatı Derneği’ne üyeydi.

-Yeti
ştirdiği öğrencilerin başarıları-

Necipo
ğlu’nun kendisi gibi yetiştirdiği öğrencilerin de birçok başarısı bulunuyor.

10. Dünya Arp Kongresi Genç Arpistler Konserleri kapsamında Arp Sanat Dalı ö
ğrencisi Elif Güngör, 30 ülkeden seçilen 35 genç arpistten biri olarak Amsterdam’da Temmuz 2008’de bir dinleti sundu.

Slovenya Arpistler Derne
ği’nin Haziran 2007’de düzenlediği 1. Uluslararası Slovenya Arp Yarışması’nın 16-19 yaş kategorisinde Ece Yavaş birinci, 12-15 ve 16-19 yaş kategorilerinde Ceyda Çakır ve Elif Güngör üçüncülük elde etmişti.

İngiltere’de Mart 2006’da gerçekleşen 1. Uluslararası Wales Arp Festivali Arp Yarışması’nın 16 yaş altı gençlik kategorisinde de Ece Yavaş ve Elif Güngör yarı finalist olmaya hak kazanmışlardı.

AA
  
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020