Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 25 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Çocuklara müziği sevdiren '' Müziğe Dokunmak'' adlı interaktif çocuk oyunu İDOB'da - 17.10.2011İnteraktif bir oyun olan ''Müziğe Dokunmak'' 2011-12 sezonu içerisinde planlanan otistik,zihinel engelli vesakatlar haftasında özellikle çocukların müziği tanıtıp tedavilerine yardımcı olmaya amaçlayan bir misyonda üstlenerek bu konuda il kültür ve Milli eğitim müdürlükleri ile ortak bir çalışma yapılması planlanıyor.

Devlet Opera ve Balesi vizyon ve anlayı
şı içerisinde dekor,kostüm ve ışığı sıfır maliyetle gerçekleştirilen  oyun olma özelliği ile örnek teskil ediyor.  Gerek Süreyya sahnesinde gerekse Fulya Sanatın İLK ve TEK çocuk oyunu olma özelliğini elinde tutan '' Müziğe Dokunmak'' İBB Şehir Tiyatrolarının  Çocuk festivalinde, Ümraniye sahnesi, Kağıthane sahnesinde İDOB'u  başarı ile temsil ediyor. İBB  Kağıthane temsili sırasında ''Uluslararası Mardin Çocuk Festivali'' temsilcileri oyunu izleyip  Mardin'e davet etti. "Müziğe Dokunmak" önümüzdeki günlerde Mardin'li çocuklar buluşacak.

İDOB teknik şartları ve temsil yoğunluğu ve özellikle de Süreyya Operasındaki teknik imkanlara göre repertuar ve program çalışmaları neticesinde repertuarda bulunan ''Çocuk Dünyası, Bremen Mızıkacıları, Heidi'' gibi çocuk  oyunları gerek dekorgerekse solist sanatçıların yoğunluğundan dolayı ''Müziğe Dokunmak'' hem teknik hem de kast seçimindeki dikkatli yaklaşım  ile İDOB bünyesinde sağlıklı bir teknik ve program esnekliği sağlayan bir oyun olma özelliğini taşımaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021