Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1745
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 61 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

13. Uluslararası İstanbul Caz Festivali'nde caz ustaları sahne alacak - 28.06.2006İstanbul (AA) - İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nca (İKSV), Garanti Bankası sponsorluğunda düzenlenen 13. Uluslararası İstanbul Caz Festivali'nin ilk haftasında birbirinden ünlü caz ustaları sahne alacak.

Esma Sultan Yalısı'nda 3 Temmuz'da yapılacak açılış töreninde, festivalin ''Yaşam Boyu Başarı Ödülü'' radyo programcısı, eleştirmen ve müzik yazarı Cüneyt Sermet ile kontrbas ustası Selçuk Sun'a takdim edilecek.
Açılış töreninde, Amerikalı caz vokalisti Steve Tyrell de bir konser verecek.

Festival, 4 Temmuz'da, 15 kişilik İtalyan orkestra Funk Off'un Taksim Meydanı'nda vereceği sokak konseriyle kenti renklendirmeye başlayacak. Funk Off, tüm hafta boyunca Tünel Meydanı'ndan Bağdat Caddesi'ne değişik mekanlarda vereceği konserlerle İstanbul'un farklı semtlerinde cazseverlerin karşısına çıkacak.

Festivalde, 5 Temmuz akşamı caz müziğinin ilham verici piyanistlerinden 76 yaşındaki Ahmad Jamal sahneye çıkacak, 6 Temmuz gecesi ise müzisyenliğinin yanı sıra halen Brezilya Kültür Bakanı olarak görev yapan Gilberto Gil cazseverlerle buluşacak.
7 Temmuz Cuma günü Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'ndeki konserde ise Frank Tortiller yönetimindeki Fransız Ulusal Caz Orkestrası ''Orchestre National de Jazz'', Led Zeppelin şarkılarını yorumlayacak.
Festivalin ilk haftasında Babylon'da gerçekleşecek kulüp gecelerinde; 5 Temmuz'da Funk Off, 6 Temmuz'da Quartet Muartet ve 7 Temmuz'da Trio Exklusiv müzikseverlerle buluşacak.

Sergent Garcia, 7 kişilik grubu ''Los Locos del Barrio'' ile 5 Temmuz akşamı Esma Sultan Yalısı'nda seyircinin karşısına çıkacak.
Festivalin bir diğer önemli konuğu Raul Midon 7 ve 8 Temmuz'da, piyanist Robert Glasper ise 5 ve 6 Temmuz günlerinde İstanbul Jazz Center'da sahne alacak.

10 farklı mekanda, 30'un üzerinde topluluk ile 200'ün üzerinde yerli ve yabancı müzisyeni ağırlayacak 13. Uluslararası İstanbul Caz Festivali, 16 Temmuz'da sona erecek.
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019