Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1748
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 60 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Arif Mardin öldü ... - 27.06.2006Önemli müzik yapımcısı ve aranjörlerinden Arif Mardin, pankreas kanserine yenik düşerek, 73 yaşında New York'ta hayata gözlerini yumdu.

Mardin, Barbara Streisand, Phil Collins, Roberta Flack, Bee Gees, Bette Midler, Aretha Franklin gibi çok sayıda ünlü sanatçıyla çalışmış, son olarak da Norah Jones'u müzik dünyasına kazandırmıştı.

Arif Mardin, geçtiğimiz günlerde, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından dünya çapında başarı gösteren Türk sanatçılarına verilen Kültür ve Sanat Başarı Ödülü'ne değer bulunmuştu.

Mardin büyük başarılarla geçen müzik yaşamına, 12 Grammy ile 40'ın üstünde altın ve platin plak sığdırmıştı.

BAŞARILARLA DOLU BİR YAŞAM ÖYKÜSÜ...

Ünlü prodüktör Arif Mardin, 1932 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Berklee Koleji'nde müzik eğitimi gören Mardin, Quincy Jones Bursu'nu kazandı.

Kariyerine 1963 yılında dünyaca ünlü Atlantic Records şirketinde Nesuhi Ertegün ile çalışarak başlayan Arif Mardin, 1969'da başkan yardımcısı olan Mardin, ayrıca Ahmet Ertegün ve yapımcı Jerry Wexler ile birçok projede birlikte çalıştı.

Arif Mardin 2001 yılında Atlantic Records'tan ayrıldı ve kendi markası olan Manhattan/EMI Records için çalışmalara başladı. Mardin, ünlü şarkıcı Norah Jones'u bu dönemde büyük üne kavuşturdu.

40 yılı aşkın sürelik kariyeri boyunca 40'ın üstünde altın ve platin albüm ödülü kazanan Mardin, 15 kez aday gösterildiği Grammy ödülünü 12 kez kazandı.
Mardin, Bee Gees, Bette Midler, Diane Ross, Aretha Franklin, Barbra Streisand, Phil Collins, Jewel, Chaka Khan ve son olarak Norah Jones gibi çok sayıda ünlü sanatçı ile çalıştı, prodüksiyon ve müzik aranjmanlarını yaptı.

Müzik alanında pek çok kez onurlandırılan Arif Mardin, müzik endüstrisine önemli katkılarından dolayı Şubat 2001'de NARAS (National Recording Academy of Arts and Sciences) Yaşamboyu Başarı Ödülü'nü de aldı.


Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019