Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 28 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Eklisia’da genç piyanistlerden ikinci konser - 06.08.2011Bodrum’un Gümüşlük beldesinde devam etmekte olan 8. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında sürdürülen ESMA Piyano Masterclassının ikinci konseri tarihi mekan Eklisia’da gerçekleştirildi.

 

18 Temmuz tarihinde başlayan ve 13 Ağustos’a kadar devam edecek olan piyano masterclassına katılan farklı konservatuarlardan gelen 12 genç yetenek, festival boyunca 3 konserle becerilerini sergileyecekler ve ardından masterclasslara eğitmen olarak katılan dünyaca meşhur piyanistlerin elinden sertifikalarını alacaklar.

 

Konser öncesi görüşlerini belirten festivalin Sanat Danışmanı Piyanist Gülsin Onay, öğrencilerdeki değişimin olağanüstü olduğunu belirterek, “İlk baştaki yabancılığı üstlerinden attılar, birleriyle kaynaştılar, bir aile gibi oldular, Eklisia ise evleri gibi oldu. Bu durum verimliliklerini doğal olarak olumlu yönde etkiliyor. Her birinin enstrümanında geliştirmesi gerekli yönleri vardı, hep birlikte çalışıyor olmaları ufuklarını genişletiyor. Bir de bir gerçek var ki, dünya çapında isim yapmış çok değerli hocalardan dersler alıyorlar. Bu onlar için büyük bir şans. Gelişmelerini izlemek heyecan verici” dedi.

 

Masterclass programında yer alan ikinci konserde genç yetenekler, W.A. Mozart, C. Debussy, J.S. Bach, F. Chopin, L. van Beethoven gibi tanınmış bestecilerin eserlerine yer verdiler.

 

Eklisia’da gerçekleşen piyano masterclass konserinde ilk olarak sahneye çıkan Buğra Çankır, L. van Beethoven’ın “Sonat "Pathetique" 3. Bölüm: Rondo” adlı eserini seslendirdi. Çankır’ın ardından sahneye gelen Mina Kaymakçı ise W.A. Mozart’ın “Sonat KV 283 3.Bölüm Presto”sunu izleyenlerin beğenisini sundu. Genç yeteneklerden bir diğeri Asrın Can Akalın programda C. Debussy’nin “Arabesque No:1” adlı eserine yer verdi. J.S. Bach’ın “3 Part Envantion No:6” ve L. Van Beethoven’ın “Sonat op. 49 no.1 1.Bölüm: Andante” adlı eserini ise Başak Merev seslendirirken, genç yaşına rağmen besteleri film müziği olarak kullanılan Cem Anıl, bir önceki konserde olduğu gibi yine bestesi kendisine ait olan “İsyankar” adlı prelütle programa devam etti. Gecenin ilk yarısında son olarak Güneş Oba, F. Schubert’ten “Impromptu Op.90 No:4” adlı esere yer verdi.

 

Programın ikinci yarısında ise sahneye ilk gelen isim Ceren Su Şahin idi. Genç yetenek, F. Chopin’in “Etude Op.25 No:12 Do minör” adlı eserini başarıyla seslendirirken ardından piyanonun başına Zeynep Ülbeği geldi ve L. Van Beethoven’ın “Sonat Op. 10 No.1 do minör 1.Bölüm: Allegro molto e con” adlı eserini seslendirdi. Program Mert Yeşilmenderes’in L. van Beethoven’dan seslendirdiği “Sonat Op.2 No.1 Allegro & Prestissimo” ile devam etti. Ardından Aysel Gökçe Çağlar A.A. Saygun’un “Aksak Tartılar Üzerine 12 Prelüt No:9” adlı eserini; Dilan Dereli, J. Brahms’ın “Rapsodi No.2 Op 79”unu ve son olarak sahne alan Malik Halçe ise F. Chopin’in “Etüde Op.10 No:1 Do Majör” adlı eserini seslendirdi.

 

Bu yıl ESMA’ya yaşları 13 ila 20 arasında değişen 12 öğrenci katılıyor. Mimar Sinan Üniversitesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi, ODTÜ, İTÜ, 9 Eylül Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Işılay Saygun Güzel Sanatlar Lisesi’nde öğrenim gören genç yeteneklerden oluşan sınıf, 4 hafta boyunca  İbrahim Yazıcı, Misha Dacic, Julian Gorus, Gülsin Onay, Ilya İtin ve Peter Katin’den eğitim alacaklar.

 

Sponsorlar

8. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’ne bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gümüşlük Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Belediyesi ana sponsor olarak destek veriyor.

Ayrıca, Bosch, Salmakis Resort and Spa ve Engel & Voelkers festivalin Etkinlik Sponsorları olarak yer alıyorlar. Festivale sponsorluk yapan diğer kurum ve kuruluşlar ise şöyle: A2  ses, Arion Hotel, Club Hotel Zemda, The Marmara – Bodrum, Amavi – Gümüşlük, Hollanda Kraliyeti’nin Ankara Büyükelçiliği, Çağdaş Peyzaj, Valtur Tatil İşletmeleri, İbak Homes, THY, Yarımada Gazetesi, İge Giysi ve Tasarım ve

Bebek Güzellik Salonu, Günbatımı Restaurant.

 

8.  Gümüşlük Uluslararası Klasik Müzik Festivali Konser Programı

 

7 Temmuz –   Bodrum Kalesi - İzmir Devlet Senfoni Orkestrası – Frank Wakelkamp ( Viyolonsel )

11 Temmuz – Christine Wolff (Soprano) ve İbrahim Yazıcı ( Piyano)

14 Temmuz -  Eklisia Yaz Müzik Okulu Şan Konseri

15 Temmuz -  Misha Dacic -  (Piyano) ‘Bir Liszt Gecesi’. Lizst’in 200. Doğum Yılı Konser

17 Temmuz – Bodrum Kalesi - Zeynep Tanbay Modern Dans Topluluğu

23 Temmuz – Julian Gorus – (Piyano)

29 Temmuz-   Eklisia Yaz Müzik Okulu Piano Konseri

30 Temmuz – Ilya Itin – (Piyano)

3 Ağustos   –  Ilya Itin – Gülsin Onay  - (Piyano) ‘2 konçerto–2 virtüöz - 2 piyano’. Liszt’in 200. Doğum yılı Konser

5 Ağustos   -   Eklisia Yaz Okulu Piyano Konseri

 

6 Ağustos    -  Burcu Uyar (Soprano) İbrahim Yazıcı ( Piyano)

 

8 Ağustos   -   Peter Katin  - (Piyano)

10 Ağustos –  Hakan Dinekli - Doğaçlamalar (Piyano)

12  Ağustos  - Eklisia Yaz Okulu Piyano Konser

13 Ağustos -   Gülsin Onay -  (Piyano)

17 Ağustos –  Jackie Jaekyung Yoo  - (Piyano)

19 Ağustos  -  Eklisia Yaz Okulu Flüt Konseri

20 Ağustos -   Gülşen Tatu - Ümit İşgörür - Eren Levendoğlu

4 Eylül     -       Alexander Baillie -  (Viyolonsel)

7 Eylül      -      Bodrum Kalesi - Burhan Öçal ve Paganini Trio

8 Eylül      -      Eklisia Yaz Okulu Viyolonsel Konseri

13 Eylül   -       Escher Quartet

14 Eylül    -      Escher Quartet

 

 

Bilet Satış

Eklisia Gümüşlük 0 507 349 59 68

Biletix – www.biletix.com

 

Bilet fiyatları

25tl – 20tl – 15tl – 10 tl

 

İletişim

0 507 349 59 68

www.gumuslukfestival.org

gumuslukfestival@gmail.com

 

Konserlerin başlama saatleri 21:30

 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021