Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 18 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Aşk şarkılarının sesi Monica Molina kariyerinin en özel şarkıları ile Antalya Caz Festivali açılış gecesinde - 17.07.2011Monica Molina'nın su ana kadar gerçekleştirdiği onlarca röportajda ise sürekli sorulan neden Türkiye sizin için önemli? sorusuna verdiği cevap çok açık: 'Ben Türkiye'yi ,Türkler beni çok seviyor...İstanbul dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Orada olmak nefes almak ayrıcalık'.

 

Daha önce Türkiye'de de büyük şatış rakkamlarına ulaşan CD'leri ve de biletleri haftalar öncesi tükenen konserleri ile hep gündemde olan Monica  Molina 20 Temmuz'da festivalin açılış konserininde Mehmet İkiz Trio ve China Moses ardından Aspendos'un büyülü sahnesinde sahne alacak!

 

20 Temmuz 2011 - Antalya Caz Festivali - Aspendos - 21.00

 

MONICA MOLINA Hakkında

 

Çıkardığı TU DESPEDIDA (YOUR FAREWELL), VUELO (I FLY), DE CAL y ARENA (OF LIME and SAND) ve A VIDA (TO LIFE - HAYATA) isimli 4 albümü ile aşk rüzgarları estiren ve dünyada büyük hayran kitlesine sahip Monica Molina en son albümü AUTORRETRATO (SELF POTRAIT)'da en güzel şarkılarını sevenleri için bir araya getirdi. Daha önce Türkiye'de de büyük şatış rakkamlarına ulaşan CD'leri ve de biletleri haftalar öncesi tükenen konserleri ile hep gündemde olan Monica Molina AUTORRETRATO'nun ön ve arka kapak fotoğraflarını İstanbul'da çekerek boğazın ve ülkemizin güzelliklerini böylece tüm dünyaya taşımış oldu.

 

İspanya'da her albümü ile 'platin' satış statüsüne ulaşan, Latin Grammy Ödülü adaylığı olan ve bunların yanı sıra birçok ödül kazanan  Monica Molina, albüm kapağında Türkiye'ye yaptığı jest ile hala çok konuşuluyor. Copla şarkılarının efsane şarkıcısı ve öz babası olan Antonio Molina’dan aldığı bayrağı hayatın içinden ve hayatı bilen şarkılarla aktarmaya devam ediyor.

 

Molina'lar İspanya'nın en saygın 'sanatçı' ailelerinden biri. Monica'nın babası İspanya'nın 'efsane' şarkıcılarından Antonio Molina. Kız kardeşi Angela Molina ise Avrupa sineması için vazgeçilmez bir oyuncu. Diğer kardeşi Micky de yine bir sinema oyuncusu. Albümlerine imzasını atan ve yanından hiç ayrılmayan Noel ise kendisi gibi bir müzisyen ve şarkılarının bestecisi ve söz yazarı.

 

Bugüne dek 18-19 kadar yapımda rol alan Monica Molina şarkıcı olmanın yanı sıra tıpkı kız kardeşi gibi ailenin oyuncu üyelerinden biri. Rol aldığı ve ses getiren oyunlar arasında Oscar Wilde'dan uyarlanan bir tiyatro oyunu da var.

 

Dinleyenlerin içini ısıtan, bir parça melankolik, bir parça umut dolu, ama her zaman romantik bir ses. Değişik ve kendine özgü vokali onu eşsiz kılıyor. Sanatçının, ruhunu ve karizmasını babasından aldığı söyleniyor. 2012'de babasının efsaneleşen şarkılarını bir CD'de toplayacak olan Monica Molina, albüm çalışmaları ve konserleri dışında Candela isimli kız çocuğunu büyüterek sanatçı bir anne olmanın keyfini sürüyor. 

 

Biletler Biletix'de! 

www.biletix.com Biletix Çağrı Merkezi (0 216 556 98 00)

http://web03.biletix.com/etkinlik/MLJF1/ANTALYA/tr

 

Monica Molina hakkında daha fazla bilgi, görsel ve röportaj istekleri için; 

Pasion Turca Basın Sorumlusu: CENK ERDEM - cenk@pasionturca.net  - 0212 2744348 - 0533 4994149

 

Antalya Caz Festivali Hakkında

 

ASPENDOS’TA BİR İLK

 

Jazz’ın dünyaca ünlü  isimleri 20-24 Temmuz 2011 tarihleri  arasında Aspendos’un büyülü sahnesinde buluşuyor, Türkiye’nin dünyaya hediyesi Antalya Jazz Festivali başlıyor.

 

Bir yer şleyin, dünyanın en iyi akustiğine sahip antik tiyatrosu olsun, ve bir festival  şleyin ki dünyanın en iyi jazz  sanatçılarını, gruplarını, yılın en güzel günlerinde bu tiyatronun sahnesinde buluştursun.

 

Sanata, tarihe ve kültüre  adanmış bu rüya  Türkiye’de, dünyaca ünlü, Eski Roma hatırası Aspendos Antik Tiyatrosu’nda,Uluslararası Antalya Jazz Festivali ile gerçekleşiyor.

 

Jazz Aspendos’tan Yükseliyor

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı,Tanıtma Genel Müdürlüğü himayelerinde düzenlenen  festival  dünya turizminin  odak  şehri  Antalya’da tüm dünyadan jazz  severleri buluşturacak.

 

Festival sayesinde, turizmin  başkenti olmaya aday Antalya’nın en önemli  değerlerinden biri olan Aspendos, bir kez  daha tüm dünya ile etkileşime girecek.

 

Rüya  Sahnede Rüya  İsimler  Parlayacak

 

Antik tiyatrolar  arasında en iyi şekilde korunarak günümüze gelen, akustik ve tarihi yapısıyla dünyanın gözbebeği olan Aspendos, birçok sanatçının da şlediği bir sahne. İşte bu sahne beş gün  boyunca iddiasına yakışan ve dünyanın takip ettiği muhteşem isimleri konuk  edecek. Festival boyunca jazz’ın  beş önemli  ismi, beş önemli  orkestra ile birlikte sahne alacak.

 

Açılış Monica Molina’dan

Uluslararası Antalya Jazz Festivali’nin açılışı 20 Temmuz’da Fado’nun  büyülü yorumcusu Monica Molina ile yapılacak. Güzel sanatçıya jazz bandların en afillisi Mehmet İkiz Trio ve China Moses eşlik edecek.

 

Festivalin ilerleyen günlerinde, sürprizler  arasında çok güçlü isimler var: Lisa Ekdahl,Cesaria Evora,  Macy Gray, Al di Meola  World Sinfonia, Fahir Atakoğlu bunlardan sadece bazıları.

 

Her yılın Temmuz ayı Aspendos’ta jazz zamanı

Uluslararası Antalya  Jazz Festivali, dünyanın en önemli  turizm kentlerinden Antalya’nın kültürel ve tarihi yanını sanatla birleştiriyor.  Bu yıl ilki düzenlenecek olan  festivalin hedefi, dünya festivalleri içinde  Türkiye  ve Antalya’yı  öne  çıkararak, geleneksel ve kalıcı olmayı  başarmak, ve jazz  adına fenomenleşmek. Bundan sonra her  yılın Temmuz ayı, Aspendos’ta jazz  zamanı.

 

Aspendos’ta Jazz Başkadır...

Festival, ‘Aspendos’ta Jazz Başkadır’ mottosuyla çıkıyor ve bu iddiasını ilk senesinde buluşturduğu isimlerle  gösteriyor. İşte  festivalin  heyecan verici yıldız listesi:

 

Fado’nun Kraliçesi: MONICA MOLINA

Monica  Molina 20 Temmuz gecesi festivalin  açılışını yapacak isim.Asıl  adı  Mónica  Molina Tejedor.Kendini oyunculuğa ve müziğe adayan sanatçı, çalışmalarında İspanyol ve Latin müzikleri temalarını işliyor.

 

şsel Bir Buluşma: CHINA MOSES  ve MEHMET  İKİZ TRIO

China Moses, sunucu, yazar, söz  yazarı, prodüktör… Bu çok yönlü isim hepsinden önce muhteşem bir jazz  yorumcusu.Moses ile aynı  sahneyi paylaşacak isim ise  müzik kariyerini İsveç’te yükselten, ritmin efendisi Mehmet İkiz.

 

Kuzeyin Büyülü Sesi: LİSA EKDAHL

Onun için İskandinavya’nın tüm dünyaca sevilen modern zaman sanatçısı diyebiliriz. İlk albümü ile dört platin satış ödülü  ve üçü  Grammy ödülü  onun  oldu.Kırılganlıkla eşleşen, duyarlı yorumu ona birçok hayran  kazandırdı.

 

Özel Bir Ses, Özel Bir Performans: NİNO KATAMADZE ve Insight

Gürcistan doğumlu Katamadze, 14 yaşından beri sahnede olan çok özel bir ses. Kendisi gibi özel bir müzik anlayısı  ortaya  koyan Insight ile yaptıkları sahne şovları ve söylerken yaptığı doğaçlamalar onu  jazz  müziğinde apayrı bir noktaya taşıyor.

 

Çıplak Ayaklı  Diva: CESARIA EVORA

Festival üçüncü gecesinde jazz  dünyasında efsaneleşen isim Cesaria Evora’yı  ağırlıyor.  Geç keşfedilen ve tam  47 yaşında şöhreti yakalayan Grammy ödüllü folk şarkıcısı Cesaria Evora, kendi deyimiyle "aç insanlarla, dünyanın fakir halklarıyla dayanışma  içinde  olmak amacıyla" sahneye gösterişli ayakkabılar yerine çıplak  ayakla çıkmayı tercih ediyor.

 

Konturbas Adamlar:  L’ORCHESTRE DE CONTREBASSES

Christian Gentet tarafından 1981  yılında  kurulan grup,   tek kelimeyle bir ‘müzikal yaratıcılık’ harikası. Konturbasın en modern kullanımını sergileyerek dünya  çapında ün salan L’orchestre de Contrebasses, 6 virtüözden oluşuyor.

 

Bir ‘Amerikan Rüyası’: MACY GRAY

Oyunculuk yeteneğini sahnede sesiyle birleştiren Gray,  çok yönlü repertuarıyla tam anlamıyla bir Amerikan rüyası.Onu asla sadece  dinlemezsiniz, müziği ruhunda yaşar ve yaşatır.

 

New York’tan Balkan Rüzgarı: NY GYPSY ALL STARS

Grup,  klasik Türk çingene müziğini,  caz  ve funk ile destekleyen tamamen kendilerine özgü  karma ve farklı bir tür ile jazz  sahnelerinde balkan rüzgarları estiriyor.  Makedon, Yunan, Türk ve Brooklyn’li sanatçılardan oluşan bir ünlü müzisyenle de çalışmalara imza atıyor.

 

Konuşan Gitarın Sahibi: AL DI MEOLA

Dünyaca ünlü enstrümantal caz  ve dünya müziği gitaristi Al di Meola,  çok güçlü  bir virtüöz olmasının yanı  sıra, çok güçlü  bir besteci. Aldığı eğitimler  ve bir araya geldiği isimlerin etkisi onu ağırlıklı olarak latin müziklerini icraya yöneltse de dünya  müziğinin her tınısını onun konuşan gitarından dinlemek  mümkün.

 

3 Adam Tek Melodi: FAHİR ATAKOĞLU TRİO

Dünyaca ünlü Türk piyanist ve besteci Fahir Atakoğlu, Grammy ödüllü vurmalı çalgılar virtüözü  Horacio El Negro  Hernandez ve efsanevi basçı Alain Caron, Fahir Atakoğlu Trio ismiyle bir araya gelince geriye ortaya çıkan muhteşem müziğin  peşine şmek kalıyor...  Grup  çok sık konser vermese de, Antalya  Jazz  Festivali’nin finalinde  sahne alarak takipçi- lerini mutlu edecek.

 

Festivale tüm dünyadan rezervasyon yapılabilecek

Festival biletleri tüm dünyada aynı  anda Biletix (www.biletix.com) üzerinden satışa çıkacak. Yurtdışı tur operatörlerinden de festival  bileti ve programla ilgili bilgi alınabilecek. Aynı zamanda festival  süresince, festival  gişelerinden de bilet alımı ve rezervasyon yapılabilecek.

 

Detaylı bilgi ve iletişim için: www.antalyajazzfestival.com

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021