Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 21 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Mischa Maisky ve Moskova Tchaikovsky Senfoni Orkestrası D-Marin Turgutreis 7. Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nde Muhteşem Bir Konsere İmza Attı. - 16.07.2011İKİ DÜNYA DEVİ D-MARİN TURGUTREİS ULUSLARARARASI KLASİK MÜZİK FESTİVALİ’NDE BULUŞTU!

 

Kurucu destekçiliğini Doğuş Grubu’nun üstlendiği D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nin yedincisi, dünyaca ünlü çellistlerden Mischa Maisky solistliğinde, dünyanın en iyi orkestralarından biri olarak kabul edilen Moskova Tchaikovsky Senfoni Orkestrası tarafından verilen muhteşem konser ile başladı. Doğuş Holding Kurumsal İletişim Bölüm Müdürü Deniz Bayel Feyizoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen açılış kokteyli ile başlayan geceyi yaklaşık 5000 kişi izlerken, sanatçılar dakikalarca ayakta alkışlandı.   

 

 

Doğuş Grubu’nun kurucu destekçiliğini üstlendiği D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali muhteşem bir açılış konseriyle müzikseverlerle buluştu.

 

Avrupa Festivaller Birliği üyesi festivalin yedincisinde, dünyaca ünlü çellistlerden Mischa Maisky, dünyanın en iyi orkestralarından biri olarak kabul edilen Moskova Tchaikovsky Senfoni Orkestrası eşliğinde gerçekleştirdiği performansıyla, konser alanını dolduran yaklaşık 5000 izleyiciden büyük alkış aldı.

 

Şef Vladimir Fedoseyev önetiminde sahneye çıkan Mischa Maisky, kendisine eşlik eden eden Moskova Tchaikovsky Senfoni Orkestrası ile birlikte gecenin açılışını Cemal Reşit Rey’in Türkiyem adlı eseriyle yaptı.

 

İki bölümden oluşan konserde ağırlıklı olarak Tchaikovsky eserleri icra edilirken, ayrıca Max Bruch/Kol Nidrei ve M.I.Glinka/ Waltz- Fantasy, Alexander Borodin/Poloveç Dansları adlı eserleri de seslendirildi.

 

Festivalde ayrıca müzik eleştirmeni Evin İlyasoğlu’na festivalin onur konuğu olan İlhan Usmanbaş adına bir de plaket verildi.

 

Deniz Bayel Feyizoğlu: “D-Marin Turgutreis Festivali referans organizasyon haline geldi

D-Marin Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nin açılış konseri öncesinde bir konuşma yapan Doğuş Holding Kurumsal İletişim Bölüm Müdürü Deniz Bayel Feyizoğlu , “Klasik müziğin Türkiye’de daha fazla dinlenir ve benimsenir olmasına katkıda bulunmak hedefiyle Doğuş Grubu olarak, bundan yedi yıl önce D-Marin Turgutreis Marina’da Klasik Müzik Festivali’ni başlattık. Festivalimiz, sizlerin  katkı ve desteğiyle, Uluslararası Klasik Müzik Festivali alanında referans organizasyonlardan biri haline geldi. Doğuş Grubu olarak, sanata verdiğimiz önemin karşılığını sizlerin yoğun desteğinde görmekten sonsuz mutluluk duymaktayız” dedi.

 

Festivalde Bugün: İlk günbatımı konserinde piyano ve çello resitali

Festivalin ilk günbatımı konseri, farklı yorumları ile beğeni kazanan Rahşan Apay  (çello)  ve  ünü yurt dışına taşan; besteci, şef ve piyanist S. Tuluğ Tırpan (piyano)  tarafından verilecek resital festivalin ikinci gününde (bugün) ‘Gün Batımı Konseri’nde Bodrumlu müzikseverlerle buluşacak.

"Yıldızların Akşam Fısıltıları” başğı taşıyan konserde Beethoven’ın Sonat La Majör Opus 69’u, A.Piazzola’nın Le Grand Tango’su seslendirilecek.

 

İkinci gece konserinde bir efsane:  Academy of St Martin in the Fields

Köklü geçmişiyle dünya klasik müzik çevrelerince tartışılmaz bir öneme sahip olan İngilizlerin Academy of St Martin in the Fields orkestrası, usta kemancı Julian Rachlin solistliğinde ilk kez Bodrum’da müzikseverlerle buluşacak. İtibarını ve başarısını 50 yıldır hep daha yukarıya taşımayı başaran orkestra, 13 yaşındayken “ Viyana Filarmoni ile konser veren en genç keman sanatçısı” ünvanı ile kariyerine başlayan, şimdilerde kuşağının en karizmatik ve heyecan verici kemancılarından biri olan Julian Rachlin ile festivalin ikinci gününde unutulmaz bir konsere imza atacak.  Rachlin muazzam yeteneği sayesinde klasik müzik aleminin en saygın ödüllerinden biri olan “Accademia Musicale Chigiana” ödülü sahibidir.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021