Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 23 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Daha önce New York'taki Carnegie Hall'de birkaç kez sahne alan genç piyanistimiz Karsu Dönmez, Amsterdam'da verdiği konserde ayakta alkışlandı - 17.05.2011Başkent Amsterdam'ın ünlü salonlarından Tropentheater'da sahneye çıkan Dönmez'i, aralarında Rotterdam Başkonsolosu Esen Altuğ, Amsterdam Belediyesi'nin kültürden sorumlu encümen azası Carolien Gehrels'ın de bulunduğu izleyiciler ayakta alkışladı.

Kendi bestelerinin yanı sıra popüler Türk
şarkılarını da özgün yorumuyla seslendiren piyanist Karsu Dönmez'e kemanda Müge Alpay, bateride Kağan Han, basgitarda Egemen Maden, gitarda Sebastiaan Lunsingh, klarnette Alex Simu ve çelloda ise Bence Huzsar eşlik etti.

Konserden sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Dönmez, genç ya
şına rağmen elde ettiği başarıdan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Amsterdam'daki konserinde salonun tamamen dolu olmasının kendisini heyecanlandırdı
ğını belirten Dönmez, çok çalışğı için başarılı olduğunu, farklı tarzlarda şarkı söylemesine rağmen en çok caz ve klasik müziği sevdiğini söyledi. Sezen Aksu'yu beğendiğini ve konserlerinde onun şarkılarını da seslendirdiğini belirten Dönmez, “Kendisiyle iletişime geçtim. Bir şarkısını CD'me koyacaktım. Farklı bir üslupla söylediğim şarkıyı çok beğendi. Çok destekliyor." dedi.

Yakında ABD'ye giderek "World Scholar Athlete Games" etkinlikleri kapsamında Harvard Üniversitesi'nde 1,5 hafta ders verece
ğini kaydeden Dönmez, “Bu etkinliklere 180 ülkeden 2 bin kadar çocuk katılıyor. Onlara tiyatro, orkestra ve koro alanlarında ders vereceğim. 2006'da ben de katılmıştım bu etkinliğe ama şimdi ders vermek üzere gidiyorum." diye konuştu.

Hollanda içinde ve dı
şındaki konserlerinin tüm hızıyla devam ettiğini ifade eden genç piyanist, Mayıs ayı sonunda özel bir şirketin davetlisi olarak Hollanda'ya gelecek olan ABD'nin eski Başkanlarından Bill Clinton'un katılacağı etkinlikte konser vereceğini açıkladı. Dönmez, Clinton'un daha önce 2006 yılında ABD'de kendisini dinlediğini ve beğendiğini de söyledi.

Konseri dinleyenler arasında bulunan Türkiye'nin Rotterdam Ba
şkonsolosu Esen Altuğ ise, Karsu'nun sahnede gösterdiği performansı çok başarılı bulduğunu belirtti. Amsterdam'ın ünlü konser salonunda bir Türk kızının sahne almasının gurur verici olduğuna vurgu yapan Altuğ, “Karsu Dönmez'in bu başarısı, Türk toplumunun Hollanda'nın kültürel yaşamına katkıda bulunduğunun bir simgesidir." diye konuştu.
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020