Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1771
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 50 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Sanatçının önünü açan sanatçı Selmi Andak... - 19.01.2011 Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen "Ustalara Saygı" etkinliklerinin yüzüncüsünde aramızdan geçtiğimiz yaz ayrılan Cumhuriyet Gazetesi yazarı, besteci Selmi Andak, Akatlar'daki Melih Cevdet Anday Sahnesi'nde anıldı.

Faruk
Şüyün’ün hazırladığı, usta için “Müzik: Selmi Andak” başlıklı iki saygı albümü yayınlayan yapımcı Hakan Eren’in sunduğu ailesi ve dostlarının katkılarıyla dün akşam gerçekleşen buluşmada saygı, sevgi, özlem ve coşku dile geldi.

Geceye katılan; Ahmet Güvenç, Ali Kocatepe, Ali Rıza Binbo
ğa, Atilla Dorsay, Bedri Baykam, Erkan Özarman, Figen Çakmak, Halit Kıvanç, İzzet Öz, Suna Keskin, Zeliha Sunal, Demet Taner ve Bülent Pozan Selmi Andak’ı imza attığı 800’ü aşan bestesi, pop müziğin her alanında zengin melodili, birbirinin tekrarı olmayan iz bırakan ürünleri, uluslararası yarışmalara girerek ve sanatçıların girmesini teşvik ederek aldığı ödülleri ve bütün sanat camiasına gazeteci ve sanatçı olarak verdiği desteklerle andılar. 56 yıllık beraberlikleri boyunca eşine ve sanatçılara kucak açan Nermin Andak’a saygı ve teşekkürlerini sundular.

Selmi Andak’ın ya
şamından görüntülerle renklenen gecede sevgili kızı, eğitmen, koreograf Gülen Andak “Anadolu Suiti” bestesi eşliğinde bale gösterisi sundu. Ahmet Güvenç ve Gülen Andak’ın Sanat Merkezi öğrencilerinin sunduğu, Selmi Andak’ın izinde, Cumhuriyet’e bağlılıklarını dile getiren gösteri de büyük alkış aldı. Bundan sonra babasının sanatını da duyurmaya çalışacağını söyleyen Gülen Andık; “O kadar dolu dolu bir hayatı anlatmak ve yokluğuna dayanmak çok zor. Babamın sadece bestelerini değil Cumhuriyete olan bağlılığını da yaşatacağız.” dedi.

Gönül verdi
ği, mezunu olduğu Galatasaray camiasının marşlarını da besteleyen usta için düzenlenen geceye Selahattin Beyazıt’ta katıldı. Beyazıt; “Sportif yönü, mektebine düşkünlüğü, ağabeyliğiyle tanıdığım Selmi Andak bizi hep teşvik etti.” sözleriyle duygularını dile getirdi. Andak’ın birlikte çalışğı sanatçılar; Atilla Atasoy, Coşkun Demir, Ersan Erdura, Ferdi Özbeğen, Gökhan Abur, İskender Doğan, Nil Burak’ın aralarında “O Şarkıyı Henüz Yazmadım”, “Bir Sevgi Yeter”, “Acılar Sürekli Olamaz”, “Güneş Bir Kere Doğdu” bulunduğu unutulmaz bestelerini seslendirdiler. Müzik çalışmalarının yanı sıra uzun yıllar sanat ve müzik eleştirmeni olarak da kültür dünyamıza hizmet eden Selmi Andak’ı anma etkinliğine Yıldız Kenter, Gürer Aykal, Erol Evgin ve Candan Erçetin’de mesajlarıyla katıldılar. Anma etkinliği sanatçıların hep birlikte söylediği şarkıyla son buldu. 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020