Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 29 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Saygun'un ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı - 05.01.2011Kültür ve Turizm Bbakanı Ertuğrul Günay’ın ünlü bestecimiz Ahmet Adnan Saygun’un ölüm yıldönümü nedeniyle bugün yayınladığı mesajı şöyle:


Müzik tarihine damgasını vuran ve “Türk Beşleri”nin en önemli isimlerinden biri olan Ahmet Adnan Saygun; Türk müziğine unutulmaz hizmetlerde bulunmuş, kültür ve sanat yaşamımızın gelişimine çok değerli katkılar sağlamıştır. 

Eserlerinde halk müzi
ği, masalları ve destanlarına yer veren, ulusal duygu ve düşünceleri anlatan Saygun; ilk Türk operası “Özsoy” u besteleyerek müzik tarihimizde bir devrim yapmış, Türk müziğini evrenselliğe taşımıştır.

İlk Türk oratoryosu “Yunus Emre”nin de bestecisi olan Ahmet Adnan Saygun; besteci, halk kültürü ve sanatları araştırmacısı, etnomüzikolog, eğitimci, düşünce adamı ve yazar olarak, bütün bu alanlarda yaşamı boyunca daima üretmiş ve onlarca öğrenci yetiştirmiştir.

Bu dü
şünce ve duygularla; ardında birbirinden değerli nice eser, çok sayıda kitap ve çeviri, sayısız makale bırakan, Cumhuriyet tarihimizin en önemli kültür ve sanat temsilcilerinden biri olan Ahmet Adnan Saygun’u ebediyete intikalinin yıldönümünde sevgi, saygı, şükran ve rahmetle anıyorum.

Ertu
ğrul Günay
Kültür ve Turizm Bakanı


Ünlü bestecimiz Ahmet Adnan Saygun, 6.Ocak.1991 tarihinde vefat etmişti.
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020