Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1771
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 38 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

CSO'dan "Türk leşleri" tepkisi - 04.01.2011Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Müdürlüğü, "Tarihin Arka Odası" programında çok sesli müziğin "Türk Beşleri" için "Türk leşleri" ifadesinin kullanılmasını kınadı.

CSO Müdürlü
ğü'nden yapılan açıklamada 25 Aralık'ta yayınlanan "Tarihin Arka Odası" programında "Türk Beşleri" olarak anılan Ahmet Adnan Saygun, Cemal Reşit Rey, Ulvi Cemal Erkin, Hasan Ferit Alnar ve Necil Kazım Akses'e "Türk Leşleri" denilmesine tüm kamuoyunun şaşkınlık, dehşet ve üzüntü içinde tanık olduğu ifade edildi.

Açıklamada
şunlar kaydedildi:

"Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası olarak, eserleri ile ulusal kültürümüzü ve müziğimizi evrensel boyutlara taşıyarak dünyada hak ettikleri saygınlığı kazanan ve eserleri dünya repertuarına giren bu büyük sanatçılarımızı 'hiç kimseye' anlatmaya gerek duymuyoruz. Masa başında oturarak, kendi topraklarımızda yetişen ve sesimizi tüm dünyaya duyuran Devlet Sanatçılarımıza seviyesizce saldıran ve hangi amaca hizmet ettikleri anlaşılamayan insanlar için ne söylenebilir ki? Dün olduğu gibi bugün de eserlerini büyük bir onurla seslendirdiğimiz Türk Beşlerine yapılan seviyesizliği, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Müdürlüğü olarak kınadığımızı kamuoyuna arz ederiz."

ANKA
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020